Juhtimine

Juhtimislabor aitab juhtimisraamatute väärt sisu tööelus päriselt rakendada

JANA JUKINA

JANA JUKINA

08. august 2017, 13:38

Kes meist ei oleks lugenud raamatuid, mis tundusid lugemise ajal väga kasulikud, kuid millest saadud teadmiste rakendamiseni kunagi ei jõudnudki? Harjumuse jõud on suur ja oma käitumismustreid on raske muuta, eriti lihtsalt lugedes. Seetõttu sündiski lahendus – Juhtimislabor.

Äripäeva raamatuklubi annab igakuiselt välja väga harivaid juhtimisraamatuid, mis on hoolikalt välja valitud maailma tunnustatuimate autorite poolt kirjutatud populaarseimate teoste seast. Kuigi raamatutel lugejaid ei napi, siis tundus, et nii väärtuslikel raamatutel oleks potentsiaali pakkuda eesti juhtidele veelgi rohkem väärtust, kui vaid ühekordne lugemiselamus.

Sageli lendame me loetud tekstist kiiresti üle ja järgmisel päeval oleme jälle tagasi oma vanade mõtte- ja käitumismustrite juure. Seetõttu otsustasime eriti aktuaalsed ja olulised teemad raamatutest päris ellu „välja raputada“ – selleks väljundiks on Juhtimislaborid.

Pole konverents ega koolitus

Igakuiselt ilmuvatest raamatutest oleme välja valinud teemad, mis on just praegusel ajal eesti juhtidele kõige aktuaalsemad ja vajavad põhjalikumat avamist. Nii sündiski Pärnu Konverentside uus ürituste sari, mille täpset žanrit (Konverents? Koolitus? Seminar?) oli raske määratleda ja pidime lausa formaadile uue nimetuse välja mõtlema, sest tegemist on huvitava seguga eri formaatidest.

Uue ürituste sarja nimeks sai Juhtimislabor, mis iseloomustab seda, et võtame justkui teoreetilise raamatutarkuse ja asetame selle praktilisse tööellu – kuuleme, milliseid „katseid“ teistes organisatsioonides on tehtud ja teeme läbi praktilisi harjutusi, mille abil endale uusi teadmisi juurutada.

Kiire ülevaade kõige olulisemast

Juhtimislaboris ei aruta me seda, millest raamat rääkis ja kellele mis meeldis. Sa ei pea olema isegi raamatut lugenud. Eesmärgiks on osalejaid võimalikult hästi raamatuid „kogema“ panna – asetada raamatu peateema tööelu konteksti ja leida lahendusi muredele või kitsaskohtadele. Juhtimislabor on mõeldud aitama juhil nii enda tööelu paremini korraldada, kui ka õppida paremini märkama oma töötajaid, nende vajadusi ja muresid.

Juhtimislabori formaadi osaks on näpuotsatäis teooriat, mõned nõuandeid jagavad ja õpetlikud kogemuslood juhtidelt või valdkonna ekspertidelt ja kindlasti ka konkreetsed tööriistad koolitajatelt, mis aitavad seniseid harjumusi muuta. Oluline roll on ka sellel, et osalejad tunneksid ennast hästi vabalt ja saaksid esitada küsimusi osalejatele ja arutada teemasid ka omavahel, seetõttu hoiame osalejate arvu piiratuna, et saalis valitseks soe ja avatud õhkkond. Päeva lõpus koostab iga osaleja endale ise ka tegevuskava – kuidas ta juba homme uusi teadmisi rakendada kavatseb.

Vaid 5-6 tunniga saad kätte ülevaate teemast ning konkreetsed ja praktilised juhtimisideed. Seega kui armastad mugavust, siis Juhtimislabor on üritus, mille teemadel tasub silma peal hoida. Järgmine võimalus on juba 20. septembril, mil räägime teemal „Kuidas lõpetada töösse uppumine“.

Toetajad:

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Privaatsustingimused

Iganädalane valik juhtimisartikleid Sinu postkastis!

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: