Raamatuarvustus

Alo Vallikivi: Seppo Saario 60aastane investeerimiskogemus on kulda väärt

ALO VALLIKIVI, LHV PANGA MAAKLERTEGEVUSE JUHT

18. jaanuar 2017, 09:53
Alo Vallikivi, LHV Panga maaklertegevuse juht

Investeerimine on ju imelihtne. Osta odavalt ja müü kallilt. Kuidas aga teada saada, millised väärtpaberid on odavad ja millal nad on muutunud kalliks?

Üks võimalus on toetuda omaenda investeerimiskogemusele, kuid vanasõnagi ütleb, et tark õpib ikka pigem teiste vigadest, ning seetõttu tuleks pilgud suunata kogemustega investorite suunas. Kindlasti leidub Eestiski heade kogemustega pikaajalisi investoreid, kuid isegi nende kogemus võib olla liiga lühike. Seppo Saario 60aastane investeerimiskogemus on kulda väärt ning aitab nii alustavat investorit kui kogenud kauplejat.

Seppo Saario sündis 1938. aastal Helsingis ning praeguseks on ta nii Soomes kui ka Eestis saavutanud legendaarse börsiguru maine. Tema sulest on ilmunud mitmeid investeerimisraamatuid ning „Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse“ on nende raamatute kokkuvõte.

Kindlad põhimõtted

Raamatust kumavad läbi väga kindlad investeerimispõhimõtted ja ma usun, et nendega tutvumine aitab investoritel teha paremaid otsuseid. Seppo Saario ei käsitle ainult aktsiaid, vaid räägib ka võlakirjadest, optsioonidest, investeerimisfondidest ning keerukama struktuuriga investeerimistoodetest. Vaatluse all on tehingute ajastamine, levinumad vead, mida investeerimisel tehakse, väärtpaberite portfelli kaasamise põhimõtted ning palju muud kasulikku.

Raamatu suur väärtus on ühe kogenud investori pikaajalise kogemuse edasiandmine. Praktilised näited käivad enamasti Soome ettevõtete kohta, millest mõni on eestlastele rohkem tuttav, mõni vähem, kuid lood nende taga on pigem universaalsed. Soome väärtpaberiturg saab raamatut lugedes kindlasti tuttavamaks ning tihti tuleb ka tõdeda, et mured ja rõõmud on seal üsnagi sarnased meie omadega.

Väga väärtuslikuks pean ma seda, et Seppo Saario on esile toonud oma lemmikkauplejad ja -investorid. Raamatus on valikuliselt toodud välja nendegi põhimõtteid.

Minu investeerimiskarjäärile andis väga tugeva tõuke 1997. aastal eesti keeles ilmunud „100 igihaljast börsivihjet“. Selles raamatus on need otsekui kirss tordil samuti välja toodud ning ajas on need pigem väärtust juurde saanud.

Seppo Saario kogemust tasub kuulda võtta ning „Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse“ peaks olema iga investori raamaturiiulis või lugeris.

Loe raamatu kohta lähemalt SIIT.

Vaata rohkem juhtimisraamatuid SIIT.

Toetajad:

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Iganädalane valik juhtimisartikleid Sinu postkastis!

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: