Raamatuarvustus

Margo Mitt: tegemisest olulisem on olulise tegemine

MARGO MITT, KOOLITAJA JA MEESKONNATREENER

09. veebruar 2017, 10:00
Margo Mitt, koolitaja ja meeskonnatreener

Et olla homme parem, selleks tuleb täna midagi teha. Aga mida? Charles Duhiggi Raamat „Targem, kiirem, parem“ annab selleks tõhusaid ja läbiproovitud suuniseid.

Pealkiri „Targem, kiirem, parem“ tekitas minus enne lugemist veidike kõhkleva ja stressile kalduva sisetunde. Kas jälle üks raamat, mis püüab meid edukultusega kaasa jooksma panna?!

Kuid mida rohkem ma raamatut lugesin, seda enam tabasin end mõttelt, mida kasutati kultusetenduses „Armastus kolme apelsini vastu“: „Oi, kui hea raamat.“ See raamat haaras kaasa oma põnevate lugude, teaduslike uuringute ja eluliste näidetega. Väga hästi komponeeritud tekst, milles viimase aja organisatsioonide edukust puudutavad uuringud on toodud lugudena, mida on kerge seedida. 

Jaan Tätte laulusõnad ütlevad, et olen homme parem, kui olin eile. Jah, kuid selleks tuleb täna juba midagi teha. Meie tänased valikud määravad homse. Kuid mida siis teha, et oleksime homme paremad. Raamat „Targem, kiirem, parem“ on kindlasti hea abimees targema, parema homse loomisel.

Kultuur on sama tähtis kui strateegia

Mind kui meeskonnatreenerit rõõmustasid, et mitme uuringu tulemused toovad tõenduspõhiselt välja, et ettevõtte kultuur on sama tähtis, kui ettevõtte strateegia. Kui vanasti hinnati organisatsioone peamiselt nn kõvade kriteeriumite, finantside, juriidilise poole ja majandustulemuste järgi, siis selles raamatus tõstetakse samaväärsete edukuse võtmeteguritena esile nn pehmemaid väärtusi, nagu töötajatevaheline usaldus, psühholoogiline turvatunne, pühendumiskultuur. Oluline oli ka tõdemus, et motivatsioon on pigem oskus, mida saab õppida, täiustada ja toetada ning võtted selleks on juhi kätes.

See raamat on hea käsiraamat kõigile, kes tahavad

• teisi tulemuslikult juhtida,
• soodustada uuendusmeelsust,
• infot paremini omandada,
• õppida keskenduma,
• keskenduda olulisele,
• teha paremaid otsuseid,
• muuta meeskond tõhusamaks. 

Raamatu „Targem, kiirem, parem“ võib kokku võtta vanasõnaga, et tegemisest olulisem on olulise tegemine. Meie tänased valikud määravad tuleviku edukuse.

Millest oleneb ettevõtte pikaajaline edukus, sellele saab siit raamatust väga selged vastused!

Loe raamatu kohta lähemalt SIIT.

Vaata rohkem juhtimisraamatuid SIIT.

Toetajad:

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Privaatsustingimused

Iganädalane valik juhtimisartikleid Sinu postkastis!

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: