Blogi

Töö ja pereelu balansseerimine kasvatab tootlikkust

Väga paljud tööandja tegevused antud valdkonnas ei maksa midagi, kuid kasvatavad oluliselt lojaalsust ja tootlikkust, näitab IESE viimane uuring. Pühendumine tööle kasvab neli korda ning tootlikkus omakorda 19%.

Erinevad uuringud näitavad, et ligikaudu pool töötajatest ei tunne ei lojaalsust ega huvi tööl pingutada. Juhul kui tööandja panustab selle nimel, et töö ja eraelu tasakaalustada, siis tõuseb lastega töötajate pühendumus 100%le ning teiste töötajate puhul 85%le. Ning vastupidi, mitte midagi tehes väheneb see 20%le.

EMOTSIONAALNE PALK

Ajal, mil rahaga on kitsas, tuleb leida teisi vahendeid, et töötajate lojaalsust ja heaolu suurendada (nn emotsionaalne palk). Kasutegur on suurem just lastega töötajate puhul, kuna nemad saavad nendest personalipoliitikatest kõige rohkem tulu.

Alla 28 aastaste puhul on töö ja pereelu paindlikumale ühendamisele suunatud tegevustel väiksem mõju, kuna see pole nende jaoks aktuaalne. Erinevused on ka meeste ja naiste vahel. Töö ja pereelule paindlikult lähenevat naisjuhti hindavad kõrgemalt nii mehed (76%) kui naised (92%). Probleemiks on kombinatsioon meesjuht ja lastega naistöötaja, millisel puhul langeb rahuolu hoolimata positiivsest programmist 58%-le.

KOMMENTAARID

Töö ja pereelu ühendamisele suunatud personalipoliitika ei loo mitte ainult head sisekliimat vaid on ka ’hea äri’. Eesti perspektiivist joonistub välja meie maksupoliitika lineaarsus. Mujal maailmas on paljud töötajatele suunatud hüved nagu täiendav tervisekindlustus, transport ja toit tavaliselt maksuvabad või soodustusega. Eestis kipub neist enamus palgaks klassifitseeruma.

Uuring tõestab, et hea tööõhkkond ning paindlikkus on oluliselt suurem väärtus, kui esmapilgul võiks tunduda.

http://www.ieseinsight.com/doc.aspx?id=1359&ar=20

Pärnu Tarneahelakonverents 2016 “Transformatsioon” 10.-11. märts 2016

Vaata ja registreeri »

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Kokkuvõtted viimase aja huvitavamatest juhtimisartiklitest

2 korda kuus Juhtimisideede uudiskiri ja tulevaste konverentside info Sinu postkastis!

Kalender

Ürituste arhiivi koos materjalidega leiad siit

Teised meist

virtanen

Jyrki Virtanen

JESolutions OÜ juhataja

Soovitaksin kindlasti. Pärnus on alati oma "õhk" ja atmosfäär....

x
Mida teevad parimad juhid teisiti?

Kokkuvõtted viimase aja huvitavamatest juhtimisartiklitest

Kord nädalas Juhtimisideede uudiskiri ja tulevaste konverentside info Sinu postkastis!