Ellen Tohvri kuulutab välja ajujahi ärimudelitele!

KONVERENTSID.EE

20. jaanuar 2016, 15:27

18. Pärnu Finantskonverentsi teema on „Ajujaht ärimudelitele“. Programmijuht Ellen Tohvri ütleb, et tänavune teema on ajendatud vajadusest anda finantsjuhile lahendus, kuidas ettevõtte majandusarvestusest kujundada juhtimiseks lihtsasti mõistetav süsteem, mis ei ole ettevõtte juhtidele kui raketiteadus.

Ärimudelid ei kõla esmapilgul klassikalise finantsjuhtimise teemana, kust tuli selline mõte?

Seisan juba teist aastat järjest programmijuhina dilemma ees, kuhu ja kuidas tõmmata piiri juhtimise ja finantsjuhtimise teemade vahele. Istudes ise viimased 20 aastat kahel tooli korraga ongi minul pidevalt seda väga raske teha olnud, sest finantsjuhtimise kirgliku fännina otsin ma pidevalt lahendusi, kuidas ettevõtte majandusarvestusest kujundada juhtimiseks lihtsasti mõistetav süsteem, mis ei ole ettevõtte juhtidele kui raketiteadus ja mille tõlkimisega vaid kõrgelt haritud finantsspetsialist hakkama saab. Huvi äristrateegiate vastu on mind hoidnud erksana juba palju aastaid ning olen saanud kinnitust, et head ärimudelid on ka finantsiliselt elujõulised. Otsustasime oma programmimeeskonnaga kuulutada järgmisel finantskonverentsil välja ajujahi ärimudelitele, mis on jätk eelmise konverentsi teemale Kuradi Palju Infot (KPI). Eksperdid on öelnud, et tuleviku rahavoogude nimel võistlevad just ärimudelid mitte tooted, teenused ja protsessid. Milles seisnevad erinevate ärimudelite olemused, millised ärimudelid on traditsioonilised ja millised üliuudsed – need on teemad, mida me kahe päeva jooksul lavale toome. 

Kes konverentsil esinevad ja kelle ettekandeid ootad Sa ise kõige rohkem? 

Konverentsi avab peaesineja Felix Hofmann, kes on Oliver Gassmanni meeskonnast ning avab The St. Gallen Business Model Navigator metoodika põhialused. Minule pakub eriti pinget Felixi ettekanne, sest nende meeskond vastandab enda teooriat tugevalt Alex Osterwalderi Business Generationile. Ärimudeli generatsioon on avaldatud ka eestikeelsena, osutunud väga populaarseks ning pakkunud palju „tarbimisnaudingut“ oma lugejatele. Konverentsi lõpetab  teine peaesineja Christian Rangen, kes on just tuntud Osterwalderi teooria kirgliku fännina ning tema emotsioonidest pakatavaid ettekandeid võib kiirelt ka Youtube’i vahendusel leida. Mul on väike mõte need kaks peaesinejat korraks koos lavale tuua ning luua selline mõnus pinge, et milline ärimudeli lähenemisviis viib kiiremini edulainele. Kas see mõte ka realiseerub, selgub juba konverentsil. Ootan huviga ka kolmanda välisesineja Jukka Ala-Mutka ettekannet. Jukka pole ainult ärimudelite ekspert, vaid on ärimudeleid ka reaalselt juurutanud erinevates ettevõtetes, vastutanud tulemuste eest ja kandnud nii kahjusid kui nautinud suuri võite. Lisaks välisekspertidele on meil palju lugusid ka kodust. Hando Sinisalu räägib oma rahvusvahelistest kogemustest konverentsiäris. Juhtimiskonsultandid Marko Rillo ja Mart Kikas keskenduvad küsimusele, kuidas olemasolevatel äridel uusi ärisid käivitada. Diana Strömnes suurimast tekstiilitootmise ettevõttest Baltikumis ja Alvar Lumberg Transferwise’ist jagavad kogemusi, kuidas on tuldud turule täiesti uute ärimudelitega. Jürgo Preden tutvustab Asjade Interneti kommunikatsiooniplatvormi Thinnect. Kaidi Ruusalepp tutvustab uusi trende kapitali kaasamisel firmade arengusse. Jüri Laur räägib krüptorahast, mis on tänaseks eksisteerinud seitse aastat ehk finantsmaailma mõistes vaid silmapilk. Sellest hoolimata on finants- ja valitsusasutused olnud sunnitud selle uue tehnoloogiaga tavatult kiiresti kohanema. Suheldes oma igapäevases töös nii avaliku kui ärisektori tippjuhtidega olen jõudnud seisukohale, et ärimudelite paremaid kogemusi on võimalik edukalt rakendada mõlemas valdkonnas, mistõttu analüüsime ka avaliku sektori toimemudeleid. 

Eelmisel aastal oli konverents uutmoodi formaadiga, kus toimus palju tegevusi ka kohvipauside ajal. Kas sel aastal on formaadis mingeid muudatusi oodata? 

Konverentsi ettekanded on kõik suure saali põhised ning ei pea muretsema, et midagi huvitavat jääb kuulmata. Kohvi ja lõunapausid on pikemad ning osalejatel on võimalik valida, kas kogeda meeldivat taaskohtumist ametikaaslastega, osaleda Kammersaali töötubades või leppida kokku privaatseid neljasilma kohtumisi tippspetsialistidega. Eelmisel aastal katsetasime, osalejatele meeldis ning ei näe põhjust head asja muuta. Ootan teid kõiki juba aprillis, et saada osa meie suurimast finantsüritusest! 

18. Pärnu Finantskoverents "Ajujaht ärimudelitele" toimub 14.-15. aprillil Pärnu Kontserdimajas. Lisainfot lugeda ja konverentsile registreeruda saad SIIN.

Toetajad:

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Privaatsustingimused

Iganädalane valik juhtimisartikleid Sinu postkastis!

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: