Jana Jukina • 11 august 2016

12 raamatut, mida Bill Gates soovitab igaühel lugeda

Foto: pixabay.com

Miljardär Bill Gates loeb umbes ühe raamatu nädalas. Väljaanne Business Insider pani kirja raamatusoovitused, mis jätsid Bill Gatesile eriti kustumatu mulje.

„Tap dancing to Work“ Carol Loomis

Ajakirja Fortune ajakirjanik on kogunud kokku artiklid ja esseed Warren Buffeti kohta. „Buffeti mõtetesse tungimine on ääretult väärtuslik ajakasutus,“ sõnab Gates.

„Making the Modern World“ Vaclav Smil

„See võib tunduda igav, kuid materjalide kasutamise probleem – kui palju me kasutame ja kui palju me vajame – on võti selles suunas, et aidata maailma vaesematel parandada oma elusid,“ ütles Gates.

"The Sixth Extinction“ Elizabeth Kolbert

Loodusteadlased väidavad, et planeedil Maa on olnud viis väljasuremislainet. Kolbert toob välja kaalukaid näiteid, et inimtegevus viib meid kuuenda laineni.

„Stress Test“ Tim Geithner

Geithner oli USA rahandusminister ning selles raamatus annab ta põhjaliku kujutluspildi, mis tunne oli võidelda globaalse majanduskriisiga ja samal ajal ka kriitikaga valitsuse seest ja väljaspoolt.

„The Better Angels of Our Nature“ Steven Pinker

Gates ütles, et see Harvardi kognitiivsuse teadlase raamat on üks olulisemaid, mida ta on iial lugenud. Pinker toob välja meeletus koguses tõendeid, et inimesed on järk-järgult muutunud vähem vägivaldseks ja palju rohkem inimlikumaks.

„The Man Who Fed the World“ Leon Hesser

Raamat räägib Norman Borlaugist, kes oli bioloog ja filantroop, kelle innovaatilisus hoidis ära paljude inimeste nälgimise. „Kuigi paljud inimesed pole Borlaugist kunagi kuulnud, on ta ilmselt päästnud rohkem elusid, kui keegi teine ajaloos,“ ütleb Gates.

„Business Adventures“ John Brooks

Buffet tutvustas seda New Yorgi lugude kogumikku Gatesile. Gates ütles, et raamat tuletas talle meelde, et iga äripüüdlust mõjutavad oluliselt inimfaktorid. Pole vahet kui täiuslik on toode, tootmisplaan või müügikõne, sul on ikkagi vaja õigeid inimesi neid plaane juhtima ja ellu rakendama.

„The Rosie Project“ Graeme Simsion

Gatesi naine Melinda soovitas seda raamatut talle. „Igaüks, kes mõtleb aeg-ajalt liiga loogiliselt, samastub raamatu kangelasega, geneetikaprofessoriga, kellel on Aspergeri sündroom ja kes läheb endale naist otsima,“ ütles Gates.

„On Immunity“ Eula Biss

Biss süveneb debatti vaktsiinide üle. Ta kasutab kirjanduse analüüsi, filosoofiat ja teadust, et uurida kiirustavaid ja ebatäpseid kuulujutte lapsepõlve vaktsiinide kohta, mis on levinud heausksete Ameerika lapsevanemate seas.

„How Asia Works“ Joe Studwell

Äriajakirjanik heidab pilgu Aasia majanduslikule arengule. Gates ütleb, et raamat vastab küsimustele nagu kuidas erinevad riigid nagu Jaapan, Taiwan, Lõuna-Korea ja Hiina on saavutanud püsiva suure kasvu ja miks on nii vähestel teistel riikidel õnnestunud sama teha.

„How to Lie With Statistics“ Darrell Huff

See 1954. aasta raamat näitab, kuidas erineva statistikaga saab manipuleerida. "See on asjakohane meeldetuletus, arvestades seda, kui tihti erinevad statistilised andmed ilmuvad meie Facebooki ja Twitteri ajajoonele," sõnas Gates.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004