Esinejatele

Sa loed seda juttu, kuna oled tõenäoliselt tulemas esinema Pärnu Konverentsile. Või siis seisab Sul ees mõni teine esinemine.

Pärnu Konverentsid on üle 20 aasta toonud lavale häid esinejaid nii Eestist kui välismaalt. Nende aastate jooksul oleme kogunud palju näpunäiteid, kuidas oma sõnum konverentsilavalt kõige paremini publikuni viia. Usume, et suudame Sind aidata. Ja vastu palume Sul uskuda, et meie abist on Sulle palju kasu. Nii Pärnus esinemiseks kui ka edaspidistes ülesastumisteks. Meie publik on Eesti nõudlikuim. Saad hakkama Pärnus, saad ka mujal.

Avalik esinemine ei ole asi, mis käib kaasas muidu terase mõistusega või saavutatud positsiooniga. Enamus Eesti (ja kogu maailma) tippjuhtidest on tegelikult üsna keskpärased esinejad. Oleme veebiavarustes olevatest materjalidest kokku pannud ühe valiku, mis aitab Sul valmistuda. Mõni tõsisem, mõni naljakam. Kuluta pooltund nende läbivaatamiseks ja hiljem ettevalmistusele kulutatud aeg saab kordades paremini kulutatud. See on meie lubadus.

1. Alexander Osterwalderi soovitused ettekande slaidide koostamiseks!
2. Suurematest vigadest, mida slaide koostades tehakse. Naljakas, aga õpetlik.
3. Nancy Duarte ja Garr Reynolds on ehk praeguse aja kõige kõvemad nimed esitluste valdkonnas. See link on Nancy, järgmine Garri oma.
4. Guy Kawasaki tutvustab hästi lühidalt oma 10-20-30 reeglit.

Soovitused enne lavale astumist

Ettekannet kokku pannes:
Ära püüa rääkida paljudest asjadest, pigem keskendu mõnele olulisemale punktile, mida seletad kuulajatele natukene laiemalt lahti. Mõeldes oma ettekande peale, sea ennast saalisistuja ehk kuulaja rolli. Mis Sind kui kuulajat enim huvitaks?

• Lõppsõnas on hea uuesti välja tuua alguses esitatud 2-3 olulist mõtet ja järeldust oma ettekandest, mis olid põhisõnumiks. See aitab kuulajatel neid kinnistada. Selge ja arusaadav kokkuvõte on oluline.

Tutvu kogu konverentsi programmiga. Jälgi esinejaid, kes on sõna võtnud enne Sind ning vaata, millised esinejad milliste sõnumitega järgnevad Sinu ettekandele. Milline roll on Sinu ettekandel kogu tervikut vaadates ?

Slaide ette valmistades

Ära vaeva kuulajat liigse andmete rohkusega (graafikutega).

Ära pane slaididele palju infot.

Vali loetavad värvid, mis on tausta suhtes piisavalt kontrastsed

Kasuta suurt fonti.

Vali võimalikult levinud, loetav ja selge kirjatüüp

Kontrolli esitlus üle.

Juba laval olles

Mis peamine: naudi laval olemist ja pea meeles, et see, mida Sa teistele jagad, on oluline. Sinu usk, et ettekanne läheb väga hästi, tagab selle, et see tõesti läheb väga hästi.

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: