Villu Zirnask • 16 märts 2016

Pärnu Finantskonverentsi peaesineja Christian Rangen: ettevõtted peaksid tehisintellekti tõsiselt suhtuma

Pärnu Finantskonverentsi peaesineja Christian Rangen  Foto: christianrangen.com

Pärnu Finantskonverentsil esinev ärimudelite ekspert Christian Rangen rääkis intervjuus, et tänapäeval on vähe ulmet ning paljud hullumeelsed ideed on juba praegu tegelik tehnoloogiarendus.

Viimasel ajal on meedias teemaks olnud uued edusammud tehisintelligentsi loomisel (näiteks arvuti õpetati mängima malest keerukamat strateegiamängu go). Mida teie sellest kõigest arvate – ennustustest, et tehnoloogiline progress kiireneb eksponentsiaalselt, et surematuse saavutamine on 30-40 aasta küsimus jne. Kui ettevõte teeb strateegilisi plaane järgmiseks 5-10 aastaks, kas peaks seda kuidagi arvesse võtma või suhtuma kui meelelahutuslikku ulmesse?

Transplantary

Deep Knowledge Ventures

Väga palju räägitakse praegusel ajal murrangulistest ärimudelitest. Mõistest disruptive on saanud moesõna. Kui palju või sageli selles veel tõelist sisu on? Paistab, et paljud püüavad seda kasutada lihtsalt endale tähelepanu tõmbamiseks.

disruptive

Clayton Christensen

Moesõna mõõdu annab välja ka "skaleerimine". Ent maailm on endiselt üsna mitmekesine paik, kas ärimudelite skaleerimise võimalusi ei hinnata üle? Kus on skaleerimise piirid?

Christian Rangen esineb 14.-15. aprillil Pärnu Finantskonverentsil „Ajujaht ärimudelitele“ ning räägib ärimudelite innovatsioonist ja sellest, kuidas jaotada ettevõtte ressursse, et tekiks kasv ja uued ärivõimalused. Loe konverentsi kohta lähemalt SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004