Finantskonverentsi peaesineja Felix Hofmann Amazonist, Uberist ja TransferWise´ist

Foto: erakogu
Villu Zirnask • 23 märts 2016

Jätk mõni nädal tagasi avaldatud intervjuust Pärnu Finantskonverentsi peaesineja, ärimudelite eksperdi Felix Hofmanniga.

Kuu tagasi levisid e-kaubanduse teerajaja ja gigandi kohta kuuldused, et ettevõttel on kavas avada 300-400 füüsilist raamatupoodi. Ehk ettevõte, mis traditsioonilisel raamatukaubandusel jalad alt lõi, hakkab nüüd seda ise arendama. Kui see tõsi on, siis mis võiks sellise pöörde põhjus olla?

long tail

Niisiis, Amazon kasutab erinevate turusegmentide jaoks erinevaid ärimudeleid?

Praegu räägitakse hästi palju ka Uberist. Kas vanadel taksofirmadel, keda ta ohustab, oleks võimalik omapoolse ärimudeli innovatsiooniga talle kuidagi vastu saada?

Tänu teie tiimi ja teiste nõustajate loodud töövahenditele paistab uute võimalike ärimudelite genereerimine olevat üsna kerge. Mis on raske osa? Mida ettevõte vajab või peab tegema, et tal ärimudeli uuendamine päriselt ka õnnestuks?

Teie tiim pisut tuttav ka TransferWise´i ärimudeliga. Mida te sellest arvate? Esialgu vastandasid nad ennast – vähemalt turunduses – pankadele, aga nüüd on asunud otsima pankadega koostööd…

peer-to-peer file sharing

Kui tihti saab ettevõte ärimudelit muuta ilma, et kliendid, investorid või äripartnerid kaotaksid usalduse tema vastu?

Felix Hofmann esineb Pärnu Finantskonverentsil 14.-15. aprillil. Lisainfot konverentsi programmi kohta saad lugeda siit.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004