Kes on Eesti parim juht?

Kuulutame tänavu juba kolmandat korda Pärnu Juhtimiskonverentsil välja "Parima juhi". Konkursi sõelale on jäänud kolm finalisti.

Tänavuse parima juhi konkursi finaali on jõudnud LHV Grupi juhatuse liige Erkki Raasuke, maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm ja Swedbank Eesti peadirektor Robert Kitt. Neist parima selgitamisel ei ole oluline mitte ainult organisatsiooni või ettevõtte edukus, vaid ka juhi eetilisus ja soov ühiskonnas laiemalt kaasa rääkida.

Mida hindas žürii parima juhi valimisel?

- Kandidaadi laitmatu maine ja eetiline käitumine.

- Tema juhitud organisatsiooni/ettevõtte head ja jätkusuutlikud tulemused.

- Persooni panus Eesti elu parandamisse laiemalt kui vaid enda juhitud organisatsioon ja selle loodud lisaväärtus.

Kes valivad parimat juhti?

- Kandidaadid esitasid personalijuhtimise ühing PARE, ajaleht Äripäev ja Postimees. Samuti arvestati avalikkuse esitatud kandidaate. Parim juht võib töötada avalikus või erasektoris, ta on eeskuju ning inspireeriv.

- Žüriisse kuuluvad personalijuhtimise ühingu PARE juht Ene Olle, Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Pärnu Konverentside juht ja Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar ja volikogu liige Valdo Kalm ning Pärnu Juhtimiskonverentsi esineja Anu Välba.

- Eelmisel aastal võitis konkursi Estraveli pikaaegne juht Anne Samlik, tunamullu toonane Sisekaitseakadeemia rektor ja tänane Pindi Kinnisvara juht Lauri Tabur.

Foto: Andres Haabu

Žürii ja mullune võitja peavad finaliste uuendajateks

Erkki Raasuke, LHV Grupi juhatuse liige

Zürii: Võimekas ja hinnatud tippjuht, kes on tõestanud ennast tõelise visionäärina, juhtides aastaid edukalt erinevaid panku ning aidates praegu börsile viia järgmist eestimaist finantsasutust LHV Grupp. Selle kõige kõrvalt ei pea ta paljuks aidata riigil korrastada riigifirmade juhtimist, aga ka majanduse arengut laiemalt.

Anne Samlik: Erkki Raasuke on suure kogemuste pagasiga juht ja hea strateeg. Erkki on õiglane ja väga tark inimene, kelle sõnal on minu jaoks isiklikult palju kaalu. Näib edukas kõkjal, kus on käe külge pannud.

Foto: Andras Kralla

Marek Helm, maksu- ja tolliameti peadirektor

Žürii: Üks tulemuslikumaid ja eeskujulikumaid juhte Eestis. Koondanud mõne aastaga pea veerand töötajaskonnast ajal, kui ameti töökoormus kasvab. Sunnib töötajaid ja organisatsiooni uuenema, aga ka ühiskonda mõtteviisi muutma – näiteks käinud välja idee kaotada kõik deklaratsioonid. Samuti juurutab lamedat juhtimist, kus vastutavad allüksuste eestvedajad, muutes seeläbi organisatsiooni tõhusamaks. Hindab väärtuspõhist tegutsemist – ameti tööd ei peaks mõõtma kogutud maksudega, vaid väärtusega, mida ühiskonnale loob.

Anne Samlik: Marek Helm on riigiametnik, kes mõistab väga hästi ka ettevõtjate vaatenurka. Ta tõi maksu- ja tolliametisse uue hingamise, luues noorusliku ja progressiivse töökeskkonna asutuses, mis tegutseb keerulises ja üsna ranges valdkonnas.

Robert Kitt, Swedbank Eesti peadirektor

Žürii: Eesti suurima ja häid tulemusi näitava panga juht, kes lisaks Swedbanki käekäigule tunneb muret Eesti elu edendamise üle ja räägib selles aktiivselt kaasa. Lisaks sel teemal sõna võtmisele osaleb erinevate konkursside korraldamises ja žüriis, mis peaksid sellele eesmärgile kaasa aitama. Lööb kaasa ka mitme organisatsiooni töös akadeemilisest valdkonnast kolmanda sektorini.

Anne Samlik: Robert Kitt on uue põlvkonna pankur, kes on näidanud, et üldiselt konservatiivseks peetav pangandus võib olla avatud ja uuendusmeelne. Ta on suure rahvusvahelise ettevõtte eestlasest ohvitser, väga positiivne ja kommunikatiivne inimene. On märkimisväärne, et ta jõuab oma põhitöö kõrvalt veel ka tudengeid õpetada.

 

Täispikkuses lugu saad lugeda Äripäevast.

"Parim juht 2016" selgub juba 19. mail Pärnu Juhtimiskonverentsil "Juht kui õpetaja". Vaata konverentsist lähemalt siit.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004