Erkki Raasuke: Halba juhtimist ei tohi taluda!

Nordea ja DNB Balti üksustest loodava Balti ühendpanga värske juht, Pärnu Juhtimiskonverentsi auhinna “Parim juht 2016” tiitlivõitja  Foto: Andres Haabu

Aasta lõpul palusime säravatel juhtidel, kellest oleme aasta jooksul ka kirjutanud, heita pilk tagasi ning võtta kokku, mis on nende jaoks olnud 2016. aasta suurimad juhtimisalased õppetunnid, mida uut on avastatud või millise probleemi lahendus pakkus enim rahulolu.

Lõppev aasta oli juhtimise seisukohalt kindlasti varasematest erinev. Juhtimise kui arengu vedaja tähtsus sai oluliselt rohkem tähelepanu.

Ehk isegi esimest korda üle pika perioodi tekkis laiapõhjalisem tajumine, et tänasest aeglustunud kasvu positsioonist edasiliikumiseks on suunaseadmisel ja oskuslikul eestvedamisel mängida kriitilise tähtsusega roll. Samas tekkis ka tajumine, et meie riiklikes institutsioonides, aga ka ettevõtetes jääb juhtimise kvaliteet liiga tihti soovitud tasemest allapoole. Selline hinnang ja taju on vajalik, et saaksime aru, mida me varem ei teadnud ja mis on hoidnud meid tagasi.

Kaasaegne juhtimine toetub paljuski positiivsetele eeskujudele ja kaasamisele ning mitte võimule ja allutamisele. Avatud maailmas liiguvad parimad inimesed sinna, kus näidatakse head juhtimist. Eesti ei ole selles osas mingi erand. Meie avalikus elus opereerivatel juhtidel on vastutus ja kohustus näidata iga päev head juhtimist ja head eeskuju. Kui me selles ebaõnnestume, siis jääme seisma ja teistest maha. Head juhtimist tuleks tunnustada ja halba juhtimist ei tohi lihtsalt taluda.

Erkki Raasuke,  Nordea ja DNB Balti üksustest loodava Balti ühendpanga juht

 Kaasaegne juhtimine toetub paljuski positiivsetele eeskujudele ja kaasamisele ning mitte võimule ja allutamisele. 

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004