Taavi Veskimägi: heade inimestega saab teha huvitavaid asju

Taavi Veskimägi, Eleringi juhatuse esimees  

Palusime säravatel juhtidel heita pilk tagasi ning võtta kokku, mis on nende jaoks olnud 2016. aasta suurimad juhtimisalased õppetunnid. Taavi Veskimägi õppis veelgi paremini nägema inimeste autentsust, väärtust ja isikuomadusi.

Minu jaoks oli juhina 2016. aasta liikumine autentsuse, väärtuste ja inimeste isikuomaduste nägemise poole. Veelgi praktilisemal tasemel tunnetuse poole, et suure osa Eleringi kui ettevõtte väärtusest moodustavad meie inimesed. Eleringi personalijuhi Kerli Leppoja vedamisel saime paika uue Eleringi inimeste juhtimise poliitika, mis loob hea aluse järjepidevate ja kooskõlas olevate inimeste juhtimise praktikate viljelemiseks ettevõttes.

Siin toon välja esiteks vajaduse autentsuse taotluseks. See võimaldab pakkuda teistele parimat, mis sul enda teadmiste, oskuste ja kogemuste põhiselt on anda. Autoriteet tuleb juhil inimesena välja teenida.

Teiseks, inimeste värbamine lähtuvalt isikuomadustest, mitte valdkondlikust ekspert-teadmistest. Ekspertiis on hügieenifaktor. Ilma selleta ei saa. Aga õige inimene õigel kohal on kinni ikka isikuomadustes. Heade inimestega saab universaalselt teha edukalt huvitavaid asju.

Organisatsioon saab spetsiifilise ekspert-pädevuse ehitada õigete isikuomaduste peale, aga ma ei usu täiskasvanud inimese ümberkasvatamisse töökohal, hakates spetsiifilisele valdkonna eksperdile peale ehitama vajalikke isikuomadusi.

Taavi Veskimägi esineb ka Pärnu Finantskonverentsil 2017 "Täna on homme", kus räägib juhtimiskultuuri muutuste möödapääsmatusest. Vaata konverentsi kohta rohkem SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004