Hea juht reageerib asjadele tulevikku silmas pidades

Foto: erakogu

Äripäeva ja Edu Akadeemia koostöös tuleb märtsis Eestisse maailma edutreener nr 1, Jack Canfield, mees, kelle sõnum on miljonitele tuttav kultusfilmist „The Secret“ ja miljoneid inimesi inspireerinud õigete valikute testi looja Janet Bray Attwood.

Kui inimesed küsivad Jackilt kõige tähtsamat juhtimispõhimõtet, siis annab ta neile lihtsa valemi: E + R = O (Events ehk sündmused + Responses ehk reaktsioon = Outcome ehk tulemus). Peamine idee seisneb selles, et iga tulemus elus (õnnestumine või läbikukkumine, jõukus või vaesus, tervis või haigus, lähedus või kaugus, rõõm või kurbus) sõltub sellest, kuidas sa oled reageerinud mingile varasemale sündmusele.

Head juhid mitte ainult ei tea seda instinktiivselt, vaid muudavad omale harjumuseks reageerida just selliselt, nagu on tulevikku silmas pidades kõige tõhusam. See kehtib ka eriti karmide olukordade ja kogemuste osas, mis tunduvad neil esialgu üle jõu käivat. 

Jack Canfieldi juhtimissoovitused:

1. Praktiseeri tänulikkust.

Töötajate motivatsiooniuuringud näitavad selgelt, et tunnustatuse tunne on isegi motiveerivam kui palgatõus. Sellegipoolest ei õnnestu paljudel tänulikkuse jõudu täiel määral oma era- ja tööelus käiku lasta. Väljendades inimeste vastu tunnustust, ei tõsta sa ainult nende enesetunnet, vaid ka iseenda oma. Kaaslased on altimad aitama sul sinu eesmärke saavutada, kui tunnevad, et sa väärtustad nende panust. Varjukülgi ei olegi – tunnustus ei maksa midagi ja keegi pole kunagi kurtnud liigse tunnustamise üle.

Abiks veel: Kandsin kunagi taskus paberitükke, millel oli 10 ringi. Iga kord, kui kellelegi tunnustava sõna ütlesin, täitsin ühe ringi. Kui ma päeva lõpuks ei olnud kõiki 10 täitnud, saatsin e-kirju. Mõne kuu pärast sai tänulikkuse väljendamine mulle harjumuseks ja enam ei kandnud ma paberitükke kaasas. Minu 9 inimesega ettevõttest ei ole enam kui 5 aasta jooksul lahkunud ükski töötaja. Kirjutan suure osa säärasest lojaalsusest selle arvele, et kõik nad tunnevad end väärtustatuna.

2. Küsi ja aktsepteeri tagasisidet.

Selle asemel, et eeldada, kuidas sul läheb, küsi tagasisidet! Lase alluvatel, ülemustel, klientidel ja lähedastel hinnata su tegusid 10 palli skaalal. Kui saad maksimaalsest väiksema vastuse, uuri, mida peaksid tegema, et jõuda 10-ni.

Seda strateegiat järgides julgustad teisi aitama sul paremaks muutuda. Peamine põhjus, miks tagasisidet enamasti ei küsita, on hirm selle ees, mida võidakse vastusena kuulda. Kuid saadav info on kindlasti väärt sellele hirmule vastu astumist. Igasugune tagasiside ei ole alati täpne ega aus, kuid leia korduvaid mustreid ja väldi vihastamist siis, kui sa öelduga ise nõus ei ole.

3. Pea kinni kõigist oma kokkulepetest.

Vastasel juhul kaotab teine osapool sinusse usu ning on vähem tõenäoline, et ta soovib sinuga edaspidi koostööd teha. Mis veel kriitilisem – vähendad sellega osaliselt usku ka iseendasse ja nii on pea võimatu edu saavutada!

Kokkulepete murdmise vältimiseks õpeta end ütlema ei sellistele asjadele, mida eelistad mitte teha. Siis ei pea sa hiljem taganema. Kirjuta kohe kalendrisse üles asjad, mida oled nõustunud ja kokku leppinud tegema. Üllatavalt paljud inimesed muide ei tee seda. Kui oled sunnitud kokkuleppe tühistama, anna teistele osapooltele võimalikult kiiresti teada ja tee kõik endast olenev, et lahendada probleemid, mis sellest neile tuleneda võivad.

Jack Canfieldi maailma tippu viinud raamatute sari „Chicken Soup for the Soul” koosneb 225 raamatust ja seda on välja antud enam kui 500 miljonit eksemplari 47 keeles. Canfield on esinenud umbes 1000 raadio- ja telesaates, sh Oprah’ külalisena, Larry King Live’is, The Today Show’s jt ning jaganud õpetusi filmides „The Secret“, „The Truth“ ja „The Tapping Solution“. Teda loetakse maailma kõige paremaks edutreeneriks.

19. märtsil toimub Tallinnas Salme kultuurikeskuses Äripäeva ja Edu Akadeemia koostöös seminar „Passion for Success“, mille peaesineja on New York Timesi bestseller-sarja „Chicken Soup for the Soul” kaaslooja ja –autor ning filmi „The Secret“ üks kommentaatoritest Jack Canfield.

Vaata lisainfot SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004