Jana Jukina • 27 märts 2017

Juhtkiri: Ole päriselt kohal!

Foto: Pixabay

Päevast päeva tööl sarnaseid asju tehes tekib rutiin. Me teame, mida teeme ja kuidas me seda teeme. Isegi kui tegevused ja eesmärgid võivad iga päev või nädal erineda, siis sageli pikemalt ühel positsioonil töötades kujuneb ikkagi välja mingi viis, kuidas asju teha

Oleme oma harjumuse jõu ohvrid ja tekib teatud mugavustunne.

Millegi suure ja olulise saavutamiseks tuleks aga neid piire ja mugavustunnet nihutada. Harva juhtub midagi suurejoonelist, kui teed asju samamoodi nagu alati. Siin tulebki mängu kohalolu.

Kohalolu on võti, mis aitab ennast ületada kohe soorituse hetkel, selle asemel, et vaid tagantjärele oma peas ja iseendale suurepäraseid argumente või häid ideid välja käia.

Kas oled vahel tundnud, et mõni oluline koosolek või läbirääkimine sujub sundimatult hästi, sul tulevad head ideed, sa mõtled teistele kaasa ja lausa täitud sisemise rahulolu ja uhkusega enda üle? See ongi õnnestunud kohalolu. Inimese, kes on “kohal”, tunneb lausa ära, sest on näha, kuidas ta olukorda kontrollib ja endasse usub.

Kehakeel mõjutab mõtlemist

Küll aga ei ole kohalolu saavutamine alati lihtne – on vestluspartnereid, kellega ei ole ennast lihtne mugavalt tunda ja kellega vesteldes ei tunne enda sees seda sära.

Selgub, et ebamugavusest on võimalik üle olla ja nagu paljusid teisi oskusi, on ka kohalolu võimalik treenida, näiteks teatud kehakeele, liigutuste, kehahoiakute abil. Harvardi professor Amy Cuddy on kirjutanud sellest ka raamatu “Kohalolu”. Tema sõnul on kehakeel võimeline väga paljuski mõjutama meie mõtlemist – tuleb vaid kehaga jäljendada võidukaid asendeid ning sellega oma aju ära petta, et oledki juba enesekindel.

Kohalolu õpime me ära ka 5. aprillil Pärnu Konverentside Juhtimislaboris, mis on uus üritustesari, kus praktikud räägivad seda, kuidas raamatutest saadud teadmisi päris tööelus rakendada saaks. Esimese ürituse eesmärgiks on saada saalitäis inimesi, kes ei karda endasse uskuda ükskõik kui keerulises olukorras.

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakirja märtsinumbri leiad 27.03 Äripäeva vahelt või PDF kujul SIIN.

Märtsikuu lood:8–10 Kuidas tagada pingelise arendusprotsessi edukus?12–21 Mari-Liis Rüütsalu: tuleb vajutada õigele nupule22 Kujunda oma mainet24–30 Jaanus Vihand: jookseme maratoni kõrge eesmärgi nimel32–38 Galerii: Pärnu Tarneahelakonverents39 Mees, kes muudab Suurbritannias teaduse rahaks40 Juht peab teadma ka ettevõtte finantsseisu42–43 Raamat: sinu keha räägib sinu eest44 Coaching hoiab arengukursil46 Juhtimismõte - Erply asutaja ja juht Kristjan Hiiemaa ning Powehouse'i juhataja ja konsultant Janek Mäggi.

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakiri ilmub iga kuu viimasel esmaspäeval Äripäeva vahel.

Märtsi ajakirja saad vaadata SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004