Jana Jukina • 24 aprill 2017

Juhtkiri: kuidas saada, mida tahad?

Foto: pixabay.com

Aprillikuu pole meid rõõmustanud sooja kevadega, vaid endiselt on jätkunud võitlus talve ning lumega. Aprillikuu ajakiri on aga täis säravaid persoone, kes mõjuvad värskendavalt ja annavad talveväsimuse leevenduseks uut hoogu ja inspiratsiooni.

Pärnu Konverentside jaoks algas aprill uhiuue sündmusega – toimus esimene Juhtimislabor “Kuidas saada, mida tahad”. Vastus sellele intrigeerivale küsimusele oli aga üsna selge – kui midagi väga tahad, siis tuleb selle nimel vaeva näha, harjutada, treenida. Oma eesmärkide saavutamiseks tuleb teha tööd iseenda ja oma suhtumisega, suhelda teiste osapooltega, püüda ka teist osapoolt mõista, näha asju teiste nurkade alt ja mõelda välja ühiselt saadav kasu.

Juhtimislabori avaesineja Anna Levandi tõi välja, et enesekindlus on treenitav. Nii nagu sportlased teevad trenni nii palju, et pingeline olukord ei tunduks enam pingeline ja kõik detailid oleksid viimseni paigas, nii peame me treenima ennast ka muude olukordade jaoks.

Harjuta ja hakka pihta!

Kui kardad läbirääkimisi, esinemist, koosolekut või mis iganes olukorda, siis harjuta. Vaid siis, kui asjad on peensusteni läbi harjutatud, kaob hirm nende asjade tegemise ees ära. Harjutamise käigus oled endalegi märkamatult saanud meistriks, oled omandanud mingid oskused/teadmised ja keegi ei saa sinu enesekindlust enam kõigutada.

Sageli on meie enda mõtted meie suurimateks vaenlasteks. Tegele endaga ja mõtle läbi, mis see on, mida sa tahad. Kas lähened oma soovidele üldse õige nurga alt, kas takistused su teel on päris või kujutletavad ning kas see, mis sulle tundub, et sa tahad, on ikka see, mida sa tahad. Nagu ütleb vanasõna, siis pealehakkamine on juba pool võitu. Selle asemel, et hirmu tõttu midagi tegemata jätta, lihtsalt hakka pihta! Ebaõnnestumine ja vead on loomulikud. Küll aga avastad iseenda üllatuseks mõne aja pärast, et hirmud on kadunud. Lihtsalt usu endasse ja hakka kusagilt pihta!

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakiri ilmub iga kuu viimasel esmaspäeval Äripäeva vahel.

Aprilli ajakirja saad vaadata SIIT.

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakirja aprillinumbri leiad 24.04 Äripäeva vahelt või PDF kujul SIIN.

Aprillikuu lood:

8 Kuidas teha tööd kirega10–11 Süsteemiga rohkem rõõmu12–21 Kristjan Järvile avab uksi uudishimu22–26 Äriedu teaduse abiga28–29 Oskus jõuda kokkuleppeni30–32 Sprint aitab vältida vales suunas panustamist36 Tagasiside kui sparring38 Kas sinul juba on coach?40 Argumenteeritud arutelu42–47 Galerii: Pärnu Finantskonverents48 Small-talk – millest rääkida?50–53 Esimene Juhtimislabor54 Juhtimismõte

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004