3 juuli 2017

Nädala juhtimismõte: nädalane komandeering omaenda ettevõttes

Mihkel Reinsalu, COOP Eesti juhtide arengu- ja järelkasvuprogrammi koolitaja  Foto: Veiko Tõkman

Ühe suure meediaettevõtte reklaamidirektori ametit pidades tuli ühel hommikul otsene juht minu juurde ning ütles, et sooviks nädal aega teha oma igapäevatööd minu osakonnas, minu laua taga ning pakkus vastu, et mina saan oma tööd teha tema kui ettevõtte juhi laua taga.

Ühe suure meediaettevõtte reklaamidirektori ametit pidades tuli ühel hommikul mu otsene juht minu juurde ning ütles, et ta sooviks nädal aega istuda ja teha oma igapäeva tööd minu osakonnas, minu laua taga ning pakkus vastu, et mina saan oma tööd teha tema kui ettevõtte juhi laua taga.

Mõtlemisaega ei antud ning seetõttu ei tulnud ka ühtegi täpsustavat küsimust kohe pähe. Leidsin sellele küsimusele vastuse alles peale selle ootamatu eksperimendi lõppu.

Kindlasti on tuttav tunne, et kõik on hästi ja toimib, kuid samas teed sa päevast päeva ühte ja sama ning need tegevused on muutunud su jaoks rutiinseks. Teisalt võid sa olla mõne olukorra ees, kus ei teki head lahendust või ideed, kuidas mingit töökorraldust osakonnas muuta või lahendada pikalt üleval olnud küsimus. Sarnaseid olukordi on nii juhi kui ka laiemalt inimese tegemistes ikka.

Muuda oma vaatepunkti

Üheks heaks võimaluseks lahendada eelpool kirjeldatud olukordi on rotatsioon töökohal. Muuta tuleb oma vaatepunkti töökeskkonnas ehk minna istuma nädalaks ajaks ettevõtte teise osakonda. Võimalusel vahetada teise osakonna juhiga kohad, kui see ei mõjuta otseselt teiste inimeste igapäevast tulemuslikkust. Nii lood sa enda jaoks uue keskkonna, kus tahes-tahtmata hakkad märkama asju, mis seni on su eest olnud varjatud. Need võivad olla seotud nii sinu enda osakonna kui ka osakonna tegemistega, kuhu sa nädalaks kolisid.

Rotatsioon töökohal on lühidalt öeldes maailma avardav nädalane komandeering oma ettevõttes.

Töökoha rotatsiooni kasu ja võimalused

Teise juhi toolil istudes ja teise osakonna tööd jälgides märkad sa võimalusi, mida ka oma osakonnas muuta või rakendada.

Rotatsioonis olnud juhid saavad teineteisele anda tagasisidet stiilis, mis sina minu osakonnas märkasid, mida sina minu osakonna juhina teeksid teisiti jms.

Olles nädala oma igapäeva vaatepunktist eemal saad sa iseenda tegemisi juhina ja osakonna tööd vaadata eemalt, mõneti emotsioonivabalt ning teisest fookusest.

Teises osakonnas on teised inimesed, suhted, grupiprotsessid – nende märkamine, jälgimine ja mõtestamine on igale inimesele kasulik ja arendav, eriti juhile.

Töökoha rotatsioon annab indu tegutsemiseks ja aitab ülesse leida motivatsiooni oma tööd teha, kui see on hetkel kaduma läinud.

Töökoha rotatsioon võib mõjuda kui nädalane puhkus tööd tehes – mis saab veel kasulikum olla nii töötajale kui tööandjale?

Autor: Mihkel Reinsalu, COOP Eesti juhtide arengu- ja järelkasvuprogrammi koolitaja

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004