Aira Tammemäe • 19 oktoober 2017

Juhi emotsionaalne seisund on kõige aluseks

Foto: Pexels

8. detsembril toimuva Psühholoogiakonverentsi ekspertide vestlusringis esinevad tippjuhid jagavad oma mõtteid, kuidas nad kasutavad psühholoogiat oma igapäevases juhitöös.

Millistes igapäevastes juhtimissituatsioonides tunnete kõige selgemalt vajadust psühholoogiaalaste teadmiste järele?

Balti Logistika juht Joel Timm: "Leian, et psühholoogiaalaseid teadmisi ning nende rakendamist on tänapäeva juhtidel vaja esmajärjekorras enda sisemise tasakaalu, rahulolu ning fookuse saavutamiseks ning tagamiseks. Juhi emotsionaalne seisund loob suuresti aluse edukaks koostööks kogu meeskonnas. Enesestmõistetavalt tulevad psühholoogiaalased teadmised kasuks kõikides juhtimisvaldkondades, mis kätkevad endas tööd inimestega– läbirääkimiste pidamine, eestvedamine, coaching, delegeerimine, motiveerimine jne."

Harju Elekter Elektrotehnika tarneahela ja tootmise juht Kristjan Rotenberg: "Juhtimine on minu jaoks suuresti inimeste vahelisi teemasid puudutav valdkond. Psühholoogia teemad jooksevad sellest paratamatult läbi. Juhtimine algab eelkõige enesejuhtimisest ja –tundmisest, oma mõtete ja tunnete kontrollist, enesedistsipliinist, sisemise motivatsiooni ja energia leidmisest. Kui selle poolega on asjad enam-vähem korras, saan ka teisi juhtida. Minu jaoks tähendab see ühelt poolt tulemuste saavutamist läbi teiste inimeste, mis vajab eestvedamise, motiveerimise ja muudatuste juhtimise oskusi. Teiselt poolt iga oma alluva kui indiviidi arendamist, mis tähendab selle inimese oskuste ja vaimsete võimete ja seisukorra pidevat hindamist ja suunamist. Puhas psühholoogia ju."

Juhtimiskonsultant ja psühholoog prof Mare Pork: "Usun, et igapäevastes juhtimissituatsioonides on selge kasu nendest psühholoogia ideedest ja tehnikatest, mis arendavad initsiatiivi, pingetaluvust ja avarat taju, samuti lisab enesejuhtimisse olulisi lisaressursse oma tähelepanu fookuse pingutuseta seire.  Rääkides tänavuse Psühholoogiakonverentsi programmist, siis ma ei kahtle hetkekski, et leiame eranditult kõikides ettekannetes vaimukusi, meelde jätmist väärivaid fakte ja esinejate läbimõeldud isiklikke tähelepanekuid."

Kuidas suhtute väitesse, et mida andekam on inimene, seda tõenäolisemalt esineb tal mõni kiiks, millega nii juhil kui meeskonnal on raske toime tulla?

Harvikeri juhatuse liige Harry Grünberg: "Andekus on üheaegselt nii privileeg kui ka piirav tegur. Andekatel inimestel on alati organisatsioonile palju anda ja tavaliselt on nad ka väga suutlikud. Samas on sageli valdkondi, kus nad kõige paremini ei orienteeru – suhtlemine,  teistesse suhtumine ja teistega arvestamine võib olla üks selline. Kui koostööd peab tegema palju andekaid inimesi, siis peab nende vahel olema väga kogenud juht, kellele tulevad suureks kasuks ka psühholoogiaalased teadmised. Andekate inimeste motiveerimine, nendele väljakutsete esitamine ja toimivale koostööle suunamine on väljakutseks kõikidele juhtidele ning nõuab tihti juhilt mitte ainult head juhtimisalast kogemust vaid ka spetsiifilist erialast baasteadmist."

 

Professor Mare Pork, Balti Logistika juht Joel Timm, Harvikeri juhatuse liige Harry Grünberg ja Harju Elekter Elektrotehnika tarneahela ja tootmise juht Kristjan Rotenberg kuuluvad 8. detsembril toimuva Psühholoogiakonverentsi  „Teadus inimesest“ekspertide gruppi. Nende peamine ülesanne on kommenteerida konverentsil kohapeal psühholoogiateaduse avastuste ja käimasolevate uuringute seoseid igapäevaeluga, mõju äriorganisatsioonidele ja juhi tööle. Vaata Psühholoogiakonverentsi kohta rohkem ja registreeru SIIN.

Psühholoogiakonverents "Teadus inimesest"SIIN.

8. detsembril Maardu mõisas

Vaata lisainfot ja registreeru

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004