19 aprill 2018

Ärimees, kes ei jäta ühtegi võimalust kasutamata

Ryanairi lennuk  Foto: Pixabay

Ryanairi tegevjuht Michael O’Leary on tuntud oma arrogantsete väljaütlemiste poolest, mis sageli lennufirmale ka negatiivset valgust heidavad. „Tegelikult olen ma pehme, armas ja vääritimõistetud inimene ning hoolin väga inimkonnast,“ ütleb enda kohta Ryanairi juht Michael O’Leary väljaandele Joe.

Enamik äriinimesi saab juhiks, sest nad on teinud väga head tööd ja putitanud üles mitu firmat ning keskenduvad show' asemel juhtimisele. Michaelis on kõik need omadused olemas, kuid lisaks sellele on ta ka äärmiselt karismaatiline,“ kirjeldab UCD Ülikooli ärijuhtimise professor Tom Begley O’Leary edu põhjuseid. „Michael O’Leary puhul on tegemist nutika ärimehega, kes keskendub ainult sellele, mida ta tahab – ta näeb võimalusi ja kasutab neid asjade kordasaatmiseks perfektselt,“ kirjeldas ta kaugele jõudmiseks vajalikke isikuomadusi.

Igasugune reklaam on reklaam

O’Leary isiksus on suureks abiks ka Ryanairi turundamisel. „Ka negatiivne reklaam on tema jaoks reklaam,“ kirjeldavad eksperdid tema suhtumist. Nii ei pelga Ryanairi tegevjuht avalikkes sõnavõttudes kasutada otseseid rünnakuid ning ebaviisakat kõnepruuki. Näiteks kutsus O’Leary 2012. aastal pardakaardi välja printida unustanud reisijaid „idiootideks“ ning määras neile trahvi.

„Mul ei ole aega enda väljaütlemiste analüüsimiseks,“ põhjendas O’Leary 2012. aastal oma sõnavõtte ning lisas, et ausus ja otsekohesus käivad tema ametikoha juurde.

Karismaatiline Ryanairi juht Michael O'Leary esineb Pärnu Juhtimiskonverentsil, mis toimub 17.-18. mail 2018 Pärnu Kontserdimajas.

Vaata programmi ja registreeru SIIN.

Pole selline nagu paistab

„Inimesed vaatavad mind kui Jeesust, Supermani või vastikut rämpsu,“ tõdes ta. „Tegelikult olen ma pehme, armas ja vääritimõistetud inimene ning hoolin väga inimkonnast,“ ütleb enda kohta Ryanairi juht Michael O’Leary väljaandele Joe.

Tegevjuhi väljaütlemistest hoolimata on Ryanair pidevalt kasvanud ning esimese mainitud intsidendi aastal sõitis odavlennufirmaga 76 miljonit inimest. Praeguseks on kahjumlikust ettevõttest saanud üks väärtuslikumaid lennuettevõtteid maailmas.

Allikas: Äripäev

Milline on Michael O’Leary tegelikult? Tule 17.-18. mail toimuvale Pärnu Juhtimiskonverentsile ja saad teada! Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Autor: Indrek Mäe, Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004