Maria Pihlak • 14 aprill 2020

Elu pärast Thomas Bothe koolitust

Thomas Bothe on rahvusvaheliselt hinnatud tipp-koolitaja, kelle tähelepanu keskmes on viimased 20 aastat olnud valdkond, kus kohtuvad neli teemat: juhtimine, suhtlemine, meeskonnavaim ja teadlikkus.

Thomas Bothe  

Tihtipeale tuleb ette ebakõlasid juhi kavatsuse, selle sõnastuse ja inimeste arusaamise vahel. Need juhtumid on vahel naljakaid, sageli pettumust valmistavaid, kuid alati kulukad. Thomas on koolitajana aidanud ca 2000 Euroopa juhil neid ebakõlasid edukalt vähendada.

Neli juhti räägivad, millised on olnud muutused nende töö- ja eraelus pärast Thomase koolitusel osalemist.

Neli kuud pärast koolitust - naine

Vahepealne aeg on olnud väga huvitav, täis õppimist ja praktiseerimist. Olen jõudnud peamise arusaamani: et olla hea juht, peab olema ise inimesena stabiilne ja emotsionaalselt intelligentne. Ilma selleta on võimatu teisi inimesi edukalt juhtida. Selleni jõudmiseks on oluline järjepidevalt analüüsida oma reaktsioone ja tegusid erinevates olukordades. Neli kuud tagasi tegime koolitusel läbi testi, mis oli minu jaoks väga suur wake-up-call.

Sellest tulenevalt seadsin endale kolm õpieesmärki:

- Kuidas juhtida inimesi nii, et nad tahaksid tunda ennast osana ettevõttest?

Koolitusel leidsin põhilise probleemi, milleks oli üllataval kombel usaldus. Mul läks väga kaua aega mõistmaks, et meil puudus ühine usaldus. Nende kuude jooksul olengi just enim pühendunud usalduse kasvatamisele. Ma ei sisenda enam inimestele, et me PEAME olema ühtne tiim, töötama koos ja täitma ühiseid eesmärke. Selle kulunud hoiaku asemel kasutan palju teisi viise, kuidas step-by-step kasvatada usaldust, ja sel moel loksuvad tähtsad asjad ise paika.

- Kuidas juhtida minus esinevat passiivsust, mis tuleb esile stressirohketes olukordades?

Enne Thomase koolitust ei olnud mul sellest probleemist aimugi. Mulle oli väga suur üllatus, et nii käitun. Tänaseks olen hakanud märkama, kui passiivseks muutun ning sunnin end sellele reageerima. See on toonud suured edusammud ja palju efektiivsemad lahendused keerulistes olukordades.

- Otsustusvõimetus

Thomase abiga leidsin ma üles selle probleemi põhjuse, mis tegelikult tulenes hoopis lapsepõlvest. Nüüd saan aktiivselt tegeleda erinevate nippide rakendamisega, et teha konkreetseid valikuid, jääda endale kindlaks ja minna ühe sihiga lõpuni.

Tähtsaim on vist see, et hakkasin märkama teiste inimeste ja iseenda emotsioone ning reageeringuid. Nüüd, kus oskan nendele õigesti vastata ja tähendust anda, on palju lihtsam erinevaid olukordi lahendada, suunata ning mõjutada. Olen kindlasti emotsionaalselt intelligentsem ja seetõttu kordades parem liider oma tiimile.

Üks kuu pärast koolitust - mees

Mulle meeldis Thomase koolituse juures kõik. Kõik kolm päeva hommikust õhtuni olid täis parimaid õpetusi ja kasulikke harjutusi.

Kui tavaliselt oled pärast koolitust paar päeva väga hea energiaga, mis hakkab vaikselt hääbuma, siis seekord olen ma siiamaani täielikult samal lainel. Täis energiat ja soovi uusi teadmisi rakendada.

Minu kommunikeerimine ja sõnumite edastamine on muutunud tähendusrikkamaks. Kõigel, mis teen, on suurem väärtus. Koolitusel osalemine oli investeering, mida nii enese kui ka oma tiimi heaks teha sain.

Üks kuu pärast koolitus - naine

Mul oli varem kommunikatsioonis palju puudusi. Koolituse algul leidsime suurimad probleemid, millega tegelema peaksin ja kolme päeva jooksul tegelesin iga päev fokusseeritult ühega neist:

-Kuidas haarata, inspireerida ja kaasata inimesi. Mul oli tunne, et mul on head ideed, aga puuduvad oskused neid õigesti kommunikeerida. See tekitas palju olukordi, kus tegin lõpuks hulga asju üksi. Suurem mõju on aga alati siis, kui teha asju teiste inimestega koos.

-To make action happen. Koosolekute läbiviimine, projektide juhtimine, läbirääkimised – koolitusel sain palju teadmisi selle kohta, mismoodi neid parimal viisil ja tulemuslikumalt ära teha.

-Vastutulelikkus. Selle lühikese aja jooksul olen juba tabanud end tegemast paremat koostööd. Tolereerin rohkem teiste ideid, integreerin ideid ja teen grupis visioone.

Võtsin kaasa mõned kindlad õpetused, mida olen peale koolitust proovinud ja rakendanud, näiteks silent-second. See päriselt töötab ja on seni tohutult usaldusväärsust juurde loonud. Vaikus ei ole ebamugav! Samuti emotsioonide ja kehakeele kasutamine. Mil moel ma loen mõjusamaid sõnumeid ja kuidas inimesed seda tajuvad. Need on väikesed asjad, mille õige rakendamine on igapäevatööd ja elu palju väärtuslikumaks muutnud.

Kuu pärast koolitust - mees

Kui tavaliselt räägib koolitaja slaidide taustal, tehakse grupitöid ja esitatakse küsimusi, siis see oli hoopis midagi muud. Thomas ei anna alla enne, kui kõik osalejaid on aru saanud, millest juttu oli. Olenemata mõne puhul keelebarjäärist või erinevatest taustadest, iga inimene sai selle, mille järgi ta koolitusele tulnud oli.

Olen koosoleku läbiviimisi palju muutnud: kuidas alustada, juhtida, kuulata ja kaasata teisi osalejaid.

Võin öelda, et need on palju efektiivsemad kui varem.

Tulekul

Koolitus: The Art of Reacting to Leadership Challenges / Kuidas tippjuhina reageerida väljakutsetele?

Koolitaja: Thomas Bothe

Lisainfot saab SIIT.

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004