Jana Jukina • 2 juuni 2016

Juhid peaksid ise kliendi juures käima

Foto: Jana Jukina

Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema rääkis Pärnu Müügi- ja Teeninduskonverentsil, et nende ettevõtte eesmärkide saavutamiseks käisid tippjuhid esindustes ja kõnekeskustes ise klientidega suhtlemas ja müümas, et paremini kitsaskohti tuvastada.

Vanasti oli klienditeenindus telefoniesindustes kiire, poodides olid järjekorrad ja juurdemüüki ei tehtud. Tähtis oli kiirelt klient ära teenindada ja järgmine ette võtta. Praegu on tekkinud vajadus muutuda. Mobiilside sektoris toimub suur kauplemine - kui kohvikus ostad hinnakirja hinnaga, siis mobiilsides kaubeldakse praegusel ajal iga sendi üle. Seetõttu otsustas Tele2 2014. aastal koostada uue strateegia, mille üheks eesmärgiks oli Eesti parimate müügioskuste saavutamine.

Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema tõi välja mõned nõuanded, kuidas juhtida muutusi ning seatud eesmärke ellu viia:

Sõnasta soovitud muutus- . Pane see strateegiasse kirja, näiteks tahame saada parimad müügioskused. Selgelt sõnastatud eesmärk aitab projektide läbisurumisel juhtkonnas ja seda on hea kommunikeerida müügiinimestele.

Põhjenda muutuse vajalikkust.- Ka see, et inimesed soovivad arendada ennast, võtta rohkem vastutust vms on põhjendus. Teine variant on nn halva stsenaariumi kirjeldamine, mis juhtub siis, kui me müügioskusi ei arenda.

Sea mõõdetavad eesmärgid.- Sellega on võimalik minna esinduse juhataja juurde või müügiinimese enda juurde ning vaadata järele, mis läks hästi, mis võiks olla paremini.

Tuleb olla kannatlik- . Tulemused ei tule üleöö, mida suurem on organisatsioon ja mida rohkem inimesi, seda rohkem aega võtavad muutused, ei  tasu sattuda paanikasse ja programme muutma ja uut koolitajat leidma hakata. Kui partner on valitud, siis tuleb temaga erinevad olukorrad läbi arutada, mitte tormata uusi muutusi tegema.

Näita isiklikku eeskuju- . Tuleb minna ise esindusse müüma ja kliente teenindama. Sa tõstad töötajate motivatsiooni, oled võrdväärne tiimiliige ja näitad, et oskad ise ka midagi, mitte ainult ei räägi.

Teadmistest peavad kujunema uued oskused ja ka harjumused.- Koolitustes saadud uued teadmised peavad jääma müügiinimestele verre, et nad teaksid alati, mida teha, kui klient tuleb.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004