Esimene idee tuleb alati prügikasti saata

Pixabay  
Rivo Sarapik • 30 märts 2016

Nimetagem seda efektiivsuseks või laiskuseks, aga aju ei taha ideid välja mõeldes liiga palju energiat kulutada. Innovaatorid, juhid ja liidrid sellega ei lepi.

Näiteks probleemi üle pead murdes ja sellele lahendust otsides haarab aju kõige hõlpsamalt kättesaadavama variandi. Isegi kui see pole alati parim lahendus.

Nii selgitab aju toimimist Baylori meditsiinikolledži neuroteadlane David Eagleman, vahendab Business Insider. Ta selgitas, et korraldab oma laboris aju laiskusest võõrutamiseks lihtsa harjutuse, mille idee laenas hõõgpirni leiutanud Thomas Edisonilt: kui ta mõnelt kolleegilt ideid või lahendusi küsib, ootab ta vähemalt 10 vastust, mitte ainult ühte. Seda põhjusel, et esimesena pähe tulev ei ole tingimata parim, vaid lihtsama vastupanu teed minek. „Aju valib kõige vähem energiat nõudva lahenduse,“ selgitas Eagleman.

Fenomeni illustreerimiseks palus teadlane ühel konverentsil osalejail kujutleda randa päikeseloojangul. Kui ta küsis, kui paljud mõtlesid näiteks lainete vahustele tippudele või puu otsas rippuvatele kookospähklitele, ei tõstnud keegi kätt. Ajud genereerisid lihtsaima võimaliku pildi.

Esimene idee prügikasti

Adam Granti töö

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004