8 juuni 2016

Nädala juhtimismõte: parim lahendus sünnib siis, kui käes on mingi jama

Ivar Lukk  Foto: Meeli Küttim

Üks suuremaid väljakutseid juhile on töötajate väljatoomine nende turvatsoonist. Inimesed organisatsioonis ei taha pingutada, sest nii on hea ja mugav olla. Kui aga inimene sattub olukorda, kus turvatsoonis enam istuda ei saa, siis hakkab ta tagutsema ja leiab häid lahendusi.

Tim Harford illustreerib seda oma TEDx esinemises põnevate näidetega muusikast, koolist ja probleemilahendusest. Tema ideeks on: mõjus viis inimese “kastist välja” toomiseks on see kast “auklikuks lüüa”. 

Puutun oma coachingutegevuses selliste olukordadega tihti kokku. Kui näiteks organisatsiooni juhtkond on sattunud rutiini, siis on üks võimalus sellest väljatulekuks leppida kokku, et koosolekute juhtimine pannakse roteeruma. See paneb nii tegevjuhi, kui ka tema meeskonnaliikmed ebamugavasse olukorda. 

Ühel grupicoachingul oli organisatsiooni juhtidel soov luua võimalikult kerge struktuur. Pöörasime ülesande ringi hakates arutama, kuidas teha võimaikult raske struktuur – selle kohta olid kõigil ettepanekud olemas. Seejärel pöörasime tulemuse ümber ja lahendus oligi käes. 

Jamad käivitavad loovuse! Sealt siis minu järeldus: et saavutada suurepäraseid tulemusi peaks taibukas juht meelega tekitama “väikseid jamasid” ja innustama töötajaid need lahendama.

Autor: Ivar Lukk

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004