11 mai 2017

Mille peale kulub sinu talent?

Paavo Pauklin, Netcorp OÜ asutaja ja Sihtasutus Noored Olümpiale eestvedaja  Foto: erakogu

Sa jõuad peale pikka tööpäeva koju ning vajud oma mõnusasse tugitooli. Täna oli kordaläinud päev, kuna koosolekud said edukalt juhitud ning mitmed eesmärgid saavutatud. Suled silmad ja tunned, et oled tegija. Oled näinud palju vaeva, et jõuda sinna, kus sa täna oled. Tunned et oled oma edu väärt.

See on hea tunne. See tunne annab jõudu, et minna vastu homsele tööpäevale, panustada veelgi rohkem, töötada veelgi kauem, et olla veelgi parem. Kas tunned ennast veidikenegi ära? 

Kuid millal küsisid viimati enda käest, et miks sa seda kõike teed?  

“Mis jama küsimus see on,” mõtled sa ja vastad, et “arved tahavad maksmist, pere tahab süüa ning lapsed haridust”. Võibolla julged endale ka tunnistada, et sooviks paremat autot, suuremat kodu või reisida soojale maale. 

Sa oled ennast üles töötanud, kuid kas ainuke viis, kuhu oma talenti kasutada on rakendada see 8+ tundi tööle?  

Kas vahel igatsed teha rohkem midagi sellist, mis ka reaalselt kellelegi korda läheb ja mida keegi lõpuks mäletab? Oled sa mõelnud, et peale töö on veel kohti, kus sa saad oma talendiga midagi reaalselt korda saata? 

Mida mina tegin?

Umbes aasta tagasi tegin ma endaga kokkuleppe, et kuni kolmandik minu tööajast kulub nendele tegevustele, mis aitavad teisi. Tegevustele, mis loovad väärtust minu ettevõttest väljaspool ning mis muudavad reaalset elu paremaks.  

Ettevõtjad võivad nüüd mõelda, et mis ettevõtja ma selline olen, kui nii mõtlen - täitsa napakas. Kuid ma ei kahetse täna hetkekski oma otsust. Sellest otsusest on sündinud väga palju head nii teistele, minule kui ka minu ettevõtetele.  

Teistele, minule, ettevõttele?

Nimelt olen alustanud kahe heategevusliku projektiga, millest üks on suunatud lastekodudes ja kasuperedes elavate lastele heaolu parandamisele ning teise algatusega anname noortele sporditalentidele võimaluse unistada suurelt ja ka oma unistusteni jõuda.   

Juba täna on nendest projektidest saanud positiivselt puudutada sajad inimesed ning mitmete elud on vähemal või rohkemal määral paremaks muutunud.  

Minule on see andnud aga tohutult hingesoojust ja hoomamatult suurt heaolutunnet, mida ei ole võimalik võrrelda äri edust tingitud heaolutundega. Hea tegemisest tulev heaolutunne on sadu kordi võimsam.  

Üllatavalt on teadlik aja suunamine ettevõtlusest eemale olnud ka kasulik minu ettevõttele. Kui avastasin, et mul ei ole aega enam ise kõike teha, siis delegeerisin rohkem ja olin sunnitud mõtlema, kuidas tegutseda efektiivsemalt, automatiseeritumalt (IT mõttes) ja sihipärasemalt. Pole enam jamamiseks aega. Tulemuseks kasvab minu ettevõtte käive aastaga prognoositult 35% ja kasumi kasvu prognoos on 120%.  

Aga sina? 

Kui sa tahad muuta enda ja teiste elu paremaks, siis soovitan mõelda hoolega järgi, millele oma talenti kulutad.  

Kui sul tekib tahtmine meie elu ja ühiskonnakorraldust paremaks muuta, siis kääri käised üles ja hakka lihtsalt pihta. Võid luua mõne algatuse, panustada oma talendiga mõne olemasoleva algatuse töösse, nõustada neid, kellel pole veel piisavalt kogemust või finantseeri neid tegevusi, mis kõnetavad ka sinu eesmärke.  

Panustada saab mitmeti, kõige olulisem on teha esimene samm. “Kui jõuad inimeste südametesse ja tõeliselt aitad neid, siis mäletatakse sind pikka aega”.

Autor: Paavo Pauklin, Netcorp OÜ asutaja ja Sihtasutus Noored Olümpiale eestvedaja

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004