Jukka Ala-Mutka: võib-olla saab kodanikupalgast Soome innovaatika järgmine suur edulugu

Foto: erakogu

Pärnu Finantskonverentsi peaesineja Jukka-Ala Mutka sõnul ei peitu murranguline innovatsioon alati tehnoloogias, tehnoloogia on kõigest asi, mis võimaldab innovatsiooni teostada.

Vanakooliettevõtjatele tundub vahel, et idufirmade asutajad ajavad liiga palju tühja juttu – et nende lahendus on maailma parim, vallutab kohe-kohe terve maailma jne. Aga tihtipeale ei saa ettevõtmisest üldse asja. Kas selline stiil on vältimatu? Kas idufirmanduses antakse liiga palju tühje lubadusi?

Oma blogis arutlesite te hiljuti, kas Uberit saab pidada murranguliseks innovatsiooniks

. Milline innovatsioon on murranguline? Milline ei ole?

disruptive

sustaining

(Näiteks esimesed autod ei olnud Christenseni järgi murranguline innovatsioon, sest need olid luksustooted, mis hobutransporti välja ei tõrjunud. Küll aga oli murranguliseks innovatsiooniks Fordi masstootmine, mis muutis autod laialdaselt kättesaadavaks ja tegi hobutranspordile lõpu. – Toim.)

two-sided network

Kas innovatsioon peab tingimata olema murranguline, et maailma vallutada ja pakkuda riskikapitalistile vähemalt kümnekordset tootlust? Kas idufirma eesmärk peaks alati olema murrangulisus?

Millised on Soome innovaatika värskemad edulood?

2011. aastal tegevust alustanud online-pangandusteenuste pakkuja - toim.)

(40 riigis tegutsev Hispaania pangandusgrupp - toim.)

Jukka Ala-Mutka esineb Pärnu Finantskonverentsil 14.-15. aprillil. Lisainfot konverentsi programmi kohta saad lugeda siit.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004