22 märts 2018

Hääleta! Kes on aasta parim finantsjuht?

Žürii parimat finantsjuhti valimas  Foto: Andres Haabu

Juba seitsmendat aastat valivad Äripäev ja BIG4 audiitorbürood aasta mõjukaimat finantsjuhti. Anname välja ka parima kollegi auhinna ja selles saad Sina aidata. Kelle töö oli Sinu meelest eelmisel aastal kõige mõjukam?

Žürii valis välja 15 finantsjuhti, kes on viimasel aastal suurte tegudega silma paistnud. Nende seast pääses finaali kuus finantsjuhti, kelle seast palume Teil valida kõige meeldejäävamate saavutustega silma paistnud finantsjuhi. Aasta mõjukaima finantsjuhi tiitli ja kolleegipreemia saaja selguvad Pärnu Finantskonverentsil.

Anna oma hääl aasta parimale finantsjuhile SIIN.

Kõigi vastanute vahel loosime 1. aprillil välja osaluse järgmisele Pärnu Finantskonverentsile 11.-12. aprillil 2019 ning kolm Gary Kelleri ja Jay Papasani raamatut "See üks asi".

Tutvu nominentidega

Astrit Viisma – Magnetic MRO

Osales silmapaistvas müügitehingus, kus BaltCap koos vähemusaktsionäridega müüs 43 miljoni euro eest 100% osaluse Magnetic MROs Guangzhou Hangxin Aviation Technologyle.

Eteri Harring – Maag Grupp

Aasta 2017 läheb kindlasti nii Maag Grupi kui ka Eesti toiduainetööstuse ajalukku ühe väga suure ning keerulise tehinguga, kus Maag Grupp soetas otsese konkurendi – Tere AS. Selle tehingu kõik finantsküsimused olid just Eteri koordineerida ja olulisel määral ka lahendada ning sellega sai ta suurepäraselt hakkama.

Janek Lepp – Coop

Viimase aasta üks üllatuslikumaid suuri finantstehinguid on olnud kaubandusettevõtte Coop poolt Krediidipanga omandamine. Coop Pank loodi selgelt eristuva strateegiaga, mis rajaneb kaubanduse ja panganduse vahelisele sünergiale. Coopi sisenemist pangandusse on nimetatud ka aasta teoks regionaalpoliitilises valdkonnas. Janek Lepal on olnud oluline roll kogu selle protsessi finantside kontrolli all hoidmises.

Sergei Bogatenkov – Admiral Markets

Alates asutamisest 2001. aastal on Admiral Markets Group järjepidevalt laiendanud ettevõtte tegevust üle kogu maailma ja on tänaseks kasvanud globaalseks ettevõtteks. 2017. aastal korraldasid nad Tallinna börsil ka võlakirjaemissiooni. Väikeettevõtte kohta oli see julge samm, samuti ei ole sellise nišiäri rahasid üle maailma sugugi kerge juhtida.

Tiit Atso – Harju Elekter

2017 oli Harju Elektrile erakordne aasta. Pole just igapäevane, et üks ettevõte teeb ühe aasta jooksul neli märkimisväärset tehingut: PKC aktsiate müük ja kolme ettevõtte ost Eestis, Soomes ja Rootsis. Aktsia hind tõusis börsil aastaga 76,7%! Tiit osales aktiivselt kõikide nende tehingute ettevalmistamises ja läbiviimises.

Veiko Haavapuu – Tallink Grupp

Tallink Grupile oli 2017 väga edukas aasta. Lisaks ärikasvule parandati oluliselt ka grupi finantsseisu. Edukalt müüdi kaks laeva 133 miljoni euro eest ja maksti tagasi enneaegselt laene 59 miljoni euro eest. Nende tehingute läbiviimisel oli Veiko panus oluline. Lisaks valmistutakse võimalikeks suurtehinguteks omanikeringis, mille tulemusena kasvas aktsia hind börsil aastaga 36,9%.

Pärnu Finantskonverents - 20 aasta juubel

12.-13. aprill Pärnu Kontserdimajas

Peaesineja Lars Sudmann. Veel esinevad: Ülo Kaasik, Indrek Saul, Kristjan Lepik, Diana Paakspuu, Hele Hammer, Marilin Hein, Anneli Aljas, Ivo Vanasaun, Meelis Paakspuu, Argo Virkebau, Eggert Otsa, Asko Seeba, Sander Aasna jpt.

Lisainfot saab SIIT.

Autor: Bret Metsküla, finantsuudised.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004