Milline lapsevanem on juht?

Foto: Urmas Kamdron

Kas juhtide lastel on suurem surve või vastupidi suuremad võimalused? Pärnu Juhtimiskonverentsil arutasid Margit Sutrop ja Rasmus Rask Anu Välba juhitud vestlusringis, millised lapsevanemad nad on.

„Haridus tähendab orientatsiooni andmist,“ rääkis Margit Sutrop. Õpetaja ja ka vanema roll on aidata luua ühendust maailmaga, esiteks peab laps maailmast aru saama, teiseks peab iseennast mõistma. Tal peab aitama leida, mis temas on, aidata tal kasvada ja eneseteostus leida, mitte suruda peale seda, mida ise tahame lapsest teha.  

Rasmus Raski arvates on juhina risk tuua juhiroll üle koju ja sellest peaks olema teadlik. „Olen ka ise selles osas eksinud. Näiteks, kuidas hommikul lapsed kodust minema saada. Oled enda peale vihane, et miks ma tekitan sellise stressiolukorra. Last ei saa süüdistada enda tööle hiljaks jäämises.“ Juhtimisoskusi tuleks ära kasutada, selleks, et tulevikus olukorda paremini korraldada, näiteks varem magama minna ja varem ärgata.

Juhtidele heidetakse tihti  ette ajapuudust. Rasmus Rask rääkis, et peab enda jaoks aja võtmist oluliseks. „Üks reegel, mida olen jälginud, on see, et mul on telefon sees alati ja ma vastan telefonile alati, kui laps helistab. Mõned aastad tagasi, kui töötasin Stockholmis, siis nägin seda esimest korda. See ei ole osa meie juhtimiskultuurist, et sa pühendad ennast perele. Kõigi jaoks oli see okei, kui lapsevanem võttis keset koosolekut telefoni ja läks välja rääkima, läks kell 2 lapsega arsti juurde jne. Eestis on kultuur, et lastega tegeled hiljem, praegu on tööpäev. Aga see kõik tundub minu jaoks nii õige ja olen õnnelik, et olen suutnud selle sammu astuda.“

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004