25 mai 2017

11 parimat pala Pärnu Juhtimiskonverentsilt

Foto: Urmas Kamdron

Värbamisnipid kapo juhilt ja kiirelt areneva idufirma omanikult, kuidas käivet kahekordistada, milline on paremaks juhiks saamise teekond ning kus peitub vaenlasega koostöö võlu - need ja veel paljud teemad olid kõne all Pärnu Juhtimiskonverentsil ja need on väärt veel kord meenutamist.

Eelmisel nädalal kogunes Pärnusse pooltuhat helgemat pead - juhid ja juhtimishuvilised. Toimus Pärnu Juhtimiskonverents, kus käis lavalt läbi paarkümmend tippu siit- ja sealtpoolt piiri. Siin on 10 tähtsamat ja huvitavamat mõtet, mis saalis kõlasid.

1. Kapo juhi Arnold Sinisalu sõnul ei tasu tööle võtta lolle. See oli Sinisalu arvates üks paremaid asju, mida tasus meelde jätta selle tõttu, et üksust juhtides tegelevad nad päevast päeva riskide haldamisega, informatsiooni kogumisega ning rumaluste ettenägemise ja vältimisega. Kuidas kapo värbab, sellest loe pikemalt siit.

2. Endast targemaid soovitab värvata ka kiirelt kasvava idufirma Testlio juht Kristel Kruustük. "Keegi pole nii tark kui kõik koos," selgitas ta. Tema sõnul on oluline võtta meeskonda inimesed, kes on valmis väljakutseteks ja arenemiseks. Millised on tema neli värbamissoovitust, loe siit.

3. Konverentsi vastuolulisim esineja oli Brexiti eestvedaja Nigel Farage, kes leidis sarnasusi ELi ja NLi vahel. Ent lisaks euroliidu kritiseerimisele selgitas ta, kuidas moodne tehnoloogia andis talle lava, mida talle varem ei usaldatud. „Finantskriisi ajal aga hakati mu kõnesid europarlamendis suure huviga näiteks Youtube'ist vaatama ja see sundis ka mind varem vältinud ajakirjandust mulle tähelepanu pöörama,“ selgitas ta. Kuidas tema sõnul sotsiaalmeediat ära kasutada, loe pikemalt siit.

4. Konverentsi teema oli sel aastal "Koostöö või konkurents". Coop Eesti juht Jaanus Vihand maalis sellest pildi kui lihtsast imerelvast, millega konkurentsitihedal kaubandusturul ühistu käive kahekordistada. "Meie ühistul on igal aastal uued rekordid, hoolimata sellest, et kauplusi konkurentidega võrreldes nii palju ei lisandu, ja kasv on konkurente edestanud," selgitas ta. Millised on ühistulise tegevuse eelised, sellest loe siit.

5. Sõjaväepiloodid on ühed võitluslikumad tegutsejad, kes eesmärgi täitmiseks peavad valdama ka koostööd ning oskama oma tunnetega toime tulla. „Erinevalt levinud eksiarvamusest ei voola pilootidel veenides jäävesi. Ka nemad on ärevad. Arvatakse, et edukad ei lähe närvi, kuid lähevad ikka," selgitas endine Briti lennuväe piloot Nick Goodwyn. Mis võtteid Briti õhuväes kasutatakse, et piloodil kohta investeeritud 6 mln eurot kindlasti tagasi tooks, loe pikemalt siit.

6. Advokaat Allar Jõks kandideeris eelmisel aastal presidendiks ning üheks põhjuseks oli ka see, et ta soovis, et ei peaks end enam kellelegi tutvustama. Ehkki ta presidendiks ei saanud ning seda eesmärki ei täitnud, läks tema meeskonnal temast paremini, sest nad töötavad täna presidendi kantseleis. Kampaanias kaasalöömine tõi talle 9 hindamatut õppetundi. Millised olid õpetused peadpidi hakklihamasinas veedetud ajast, loe siit.

7. Päästeameti juhi Kuno Tammearu sõnul on amet eestlastele nagu ülikasumlik börsifirma - aastane eelarve on 60 miljonit eurot, samas päästetakse mitusada inimelu ning hoitakse ära mitmesaja miljoni euro eest varakahju. „Turvalisusesse tasub investeerida, sest see toob tagasi hulka. Isegi raha. Kõigil tasub seda teha," selgitas ta. Kuidas usaldusväärsust ja turvalisust kergitada, loe pikemalt siit.

8. Inimesed alahindavad oma unikaalsete oskuste jõudu ning see on üks peidetud võimalusi nii ettevõtete kui organisatsioonide kasvus, leidis veerand sajandit värbamisfirmas Fontes töötanud partner Külli Lilleorg. „Unikaalsust pole vaja peita rolli või maskeraadi taha peita. Vaadake näiteks, kes võitis Eurovisiooni (Portugal – toim). Ehedus loeb.“ Millised on kolm kasutamata võimalust kasvuks, sellest loe siit.

9. Lisaks partneritele maksab koostööd teha ka konkurentidel, leidis Ekspress Grupi juht Mariliis Rüütsalu. Viimase aasta vältel on Eesti Meedia ja Ekspress Grupi konkurents tema meelest nagu sarjast "Kaardimaja". Ta loetles hulga näiteid, kuidas üksteisele kaikaid kodaratesse visatakse: arvukad kohtukaasused, töötajate üleostmised ja ärisaladuste avalikuks tulek. Kuidas sellises olukorras ühist asja ajada, loe siit.

10. Konverentsil selgus ka konkursi Parim Juht 2017 võitja, kelleks on ABB pikaaegne juht Bo Henriksson. Keda tahaksid enda ülemuseks siinsed paremad juhid ja miks nad poliitikasse ei kipu, sellest saad pikemalt lugeda siit.

11. Euroopa Komisjoni ametnik Henrik Hololei rääkis, kuidas panna omavahel tööle 15 inimest 12 rahvusest. Kuidas mitmekesisuse juures karidest üle saada, sellest loe pikemalt siit.

Autor: Rivo Sarapik, Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004