22 märts 2018

Kohtumine kolme huvitava inimesega

Toomas Tamsar  Foto: Andras Kralla

Millised kolm inimest oleksid kõige huvitavamad, keda tänavu Pärnu Juhtimiskonverentsil kuulata? Miks just need?

Äripäev palus mul teha valiku Pärnu Juhtimiskonverentsi esinejatest, kes võiksid olla kõige põnevamad. Raske ülesanne. Kaks päeva on täis väga huvitavaid inimesi. Räägitakse väga erinevatel teemadel – nii ärist kui Eestist üldiselt ja muidugi juhtimisest. Ja nagu sageli juhtub, mõtlen Pärnust Tallinna poole sõites, et tegelikult oli kõige huvitavam kohtumine just inimesega, kellest oskasin seda vähem oodata. Praegu toon aga välja allolevad kolm nime.

Michael O’Leary, Ryanair legendaarne juht. O’Leary pole üldse selline juht, kellena paljud uue aja juhtimisraamatud uue aja juhte näha soovivad. Ta ei ole tagasihoidlik, ta ei ole tingimata lahke. Ta on öelnud õige pahasti nii klientide kui ka töötajate kohta. Aga O’Leary oli esimene, kes lennutas aastas 100 miljonit inimest ühest kohast teise. Ta on teeninud raha siis, kui paljud teised lennufirmad on kahjumites äganud.

Mind huvitab O’Leary just autentsuse aspektist. Olen pikemat aega uskunud, et parim tippjuht peab olema autentne ja oma coaching’u-klientidel autentsuse leida aitamine on olnud väga põnev töö. Eemalt vaadates tundub, et just autentsus on O’Leary käekiri, samuti usaldatavuse peamine allikas.

John Blakey ( kes ka Pärnus kohal) on kirjeldanud üheksa harjumust, mis loovad tippjuhi vastu usalduse. Püüdsin võrrelda O’Learyt nende üheksaga (taas mulje põhjal) ja usaldust peaks palju olema. Saavutus, ausus, otsekohesus, järjepidevus – kõik töötavad tema usaldusväärsuse kasuks, mis siis et ta aeg-ajalt kellegi kohta tõeliselt halvasti ütleb. Muide, Blakey lubas Pärnus oma mudelit tutvustades võrrelda Donald Trumpi oma üheksa harjumusega. Ja üllatav või mitte – Trump osutub üsna usaldusväärseks juhiks.

Edasi, James Williams. Tema nimi pole kindlasti nii tuntud kui O’Leary oma, aga asjad, millega ta tegeleb ja tema teadmised selles, on kindlasti vähemalt sama põnevad. Williams töötas aastaid Google’is, luues reklaamitooteid ja saavutades Google’i kõrgeimad tunnustused. Ta teenis Google’ile palju raha, saades kätte väga palju inimeste tähelepanu. 

Williams tegi aga karjääripöörde ja tegutseb nüüd Oxfordi ülikoolis tähelepanu- ja veenmiseetika küsimustega, eriti just tehnoloogiakontekstis.

Oleme ammu aru saanud, kui suur osa meie ja eriti järgnevate põlvkondade tähelepanust saab internetimeedia. Me püüame oma kommunikatsioonikanaleid sellele vastavalt muuta ja kohandada. Me püüame ära kasutada nende kanalite kättevõidetud positsiooni, millest suur osa on seotud tähelepanu ja sõltuvusega. Aga mis sellest sõltuvusest saab? Kogu teemat värvib lisaks muule vastne Facebooki-skandaal.

Kolmandaks, Taavet Hinrikus, Transferwise asutaja. Taavetist on kuulda küll pankade ees mürgeldajana, küll suure raha liigutajana. Ükssarviku staatus saadi paar aastat tagasi kätte ja nüüd on ettevõte ka kasumit näinud. Aga ega Hinrikust Eestis palju ei kuule ja sellest, mida ta asjadest arvab, me kuigi palju ei tea.

Et konverentsi peateema on „Oma saar“, siis huvitab mind väga, kas Taavet on selle saare leidnud. Arusaadavalt töö käib, et firma kasvaks üha edasi ja kiiresti edasi. Saare leidmine ei tähenda, et töö on tehtud. Aga kas see, mis on, on see, mida otsiti?

 

Kui siin mainitud inimesed tekitasid Sinus huvi, siis veelgi rohkem huvitavaid inimesi leiad Pärnu Juhtimiskonverentsi kavast, mida saad vaadata SIIN

 

Pärnu Juhtimiskonverents "Oma saar"Ryanairi tegevjuht Michael O’Leary, Soome mobiilimängude arendaja Peter Vesterbacka, Transferwise asutaja ja juht Taavet Hinrikus, juhtimiscoach ja bestsellerite autor John Blakey ja paljud teised!

17.-18. mai 2018 Pärnu Kontserdimajas

Esinevad: 

Vaata lisainfot ja registreeri SIIN!

Autor: Toomas Tamsar, Pärnu Juhtimiskonverentsi programmijuht

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004