Teadlased tulevad ettevõtjatele ja juhtidele appi

26. Pärnu Juhtimiskonverentsil astub lavale enam kui 30 Eesti tippteadlast ja juhti  

Rohkem kui iial varem, on teadus ja teadlased muutunud tavanormaalsuseks ühiskonna muutumisel ja arendamisel. Ühiskonna probleemidele on teadlased alati altid kaasa rääkima ja panustama ning üha rohkem leiavad teadusuuringud ja - ideed praktilisi lahendusi.

Samas on teada, et kõik teadlased pole head ettevõtjad ja mitte kõik ettevõtjad ei ole tõsiselt võetavad teadlased. Nii nagu Eestigi, on ka siinsed ettevõtted väikesed, mis seab omakorda piirid teadusarendustegevuste investeeringuteks. Maailmas on üle 10000 tõsiseltvõetava ülikooli ning kokkuvõttes võib öelda, et ülikoolid võivad teha kõike. Vaja on promootoreid ja tõlke ning siin saavad abikäe ulatada teadlased. Iga ideed hinnates saab mõelda sellele, kas ja kui olulist mõju plaanitu avaldab Eesti majanduse ja ühiskonna arengule ning missugune on rahvusvaheline läbilöögivõime. Nii et miks mitte teha koostööd, kui ülikoolid on ühiskonna jaoks avatud ja koostöösidemeid ettevõtjatega peetakse väga oluliseks. 24.-25.augustil toimuval Pärnu Juhtimiskonverentsil "Tule teadus appi!" annab Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura viis efektiivset nõuannet, kuidas kasutada ülikoole ettevõtte arenguks.

Pärnu Juhtimiskonverentsi esimesel päeval toimuvas vestlusringis „Konkurentsieelis tuleb teadusest“ räägitakse Adapteri koostöövõrgustiku praktiliste lugude näitel teadlaste ja ettevõtjate õppetundidest. Vestlusringi juhtiv Andres Jõesaar (Tallinna Ülikooli endine arendusprorektor loometegevuse ja koostöösuhete alal) on öelnud, et alati on kasulik analüüsida teadusasutuste ja ettevõtete infovahetuse kitsakohti ning luua, katsetada senisest tõhusamaid uusi dialoogi võimalus. Samas tõdeb, et teadlaste abil on võimalik toodete, teenuste arendamisel olla efektiivsem ja kasutada või luua unikaalseid lahendusi, mida veel nn tavakasutuses ei tunta. Üheks võimaluseks ongi ettevõtjate, juhtide julgem koostöö ülikoolide ning teadus- ja arendusasutustega ning Adapteri koostöövõrgustikul on selles osas palju efektiivseid ja unikaalseid näiteid. Koostöönäiteid toovad Ingrid Hindrikson (Tallinna Ülikool), Kristo Karjust (Tallinna Tehnikaülikool), Rain Kuldjärv (Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus), Tarmo Tamm (Tartu Ülikooli), Kristo Reinsalu (Eesti Lennuakadeemia), Jürgo Preden, „asjade interneti“ tehnoloogia ja lahenduste pakkuja Thinnect tegevjuht ja Taviter OÜ juhatuse esimees Terje Kross.

Huvitavaid avastusi ja toredaid äratundmisi pakuvad juhtimiskonverentsil ka erinevad töötoad. Näiteks „Teenuse disain koostöös ettevõtetega“ töötoas saab teada, kuidas ülikoolid ja teadusasutused on kaasa aidanud ettevõtete teenuse disainimisele. Ettevõtjad on ise tõdenud, et konkurentsieelised peituvad üha rohkem vaevumärgatavates detailides, mis annavad tõuke kliendi otsuseks toote või teenuse valikul. Seega on kasulik neid detaile teada, et kaasaegseid põhimõtteid arvestades pakkuda kliendikeskset lähenemist äri edendamisel. Kasulikke teadmisi jagavad Jana Kukk (Tallinna Tehnikaülikool), Ruth-Helene Melioranski (Eesti Kunstiakadeemia) ja Gerda Mihhailova (Tartu Ülikool).

Nüüdseks populaarseks saanud kaugtöö tõhusamale toimimisele saab samuti toetava õla alla panna teaduspõld. COVID-19 raames toimunud kaugtööle üleminek on organisatsioonides muutnud sotsiaalse kapitali olemust - ja mitte tingimata paremuse poole. Töötajad annavad küll rohkem oma tegemistest teada online koosolekute vormis, kuid üha rohkem on nad isoleeritud ja neil puudub tavapärane sidet. „Kaugtöö võlud ja valud“ töötoas räägivad Märt Reinvee (Eesti Maaülikool) ja Kadi Liik (Tallinna Ülikool) kaugtöö töötamise plussidest kui miinustest.

Praktilisi näiteid ja kasutajakogemusi selle kohta, kuidas töötada tervislikumalt ja efektiivsemalt, pakuvad samanimelises töötoas Tartu Ülikooli Rakendusuuringute Keskusest Maie Kiisel, Laine Parts Tallinna Tervishoiukõrgkooli farmatseudi õppekava õppejõud-lektor ning AS Mainor juhatuse liige ja haridusekspert Eneken Titov.

Kahtlemata on juhtimiskonverentsi boonuseks Adapteri demoala, kus ettevõtlussuhete eksperdid tutvustavad konkreetseid teenuseid, mis saavad juhtidele abiks olla. Kuulda saab uutest uurimissuundadest, teenustest ja koostöövõimalustest. Adapteri koostöövõrgustiku abil saab ettevõtja kiiresti ühendust võrgustikku kuuluvate teadusasutustega, et leida endale koostööpartner.

Aga elus peab ka õnne olema ja kõige õnnelikematel on võimalus osa saada Adapteri auhindadest, milleks on keelekoolitus Eesti Keele Instituudilt ning tootearenduse konsultatsioon Toidu-ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuselt.

Kindlasti leiab konverentsilt oma tõetera igaüks, sest teemasid, mida osalejale pakutakse on teisigi. Kokkuvõttes saab öelda, et teadlased tulevad juhtimiskonverentsile appi. Tule sinagi!

– 24. - 25.august Pärnus

– Laval üle 30 tunnustatud juhi ja teadlase

– Konverentsil esinevad: Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Eesti parim juht 2020 ja Soome börsil noteeritud elektroonikatööstuse Incap president Otto Richard Pukk, presidendi noore teadlase preemia pälvinud loomaökoloog Tuul Sepp, Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees ja Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu asepresident Ivo Suursoo, eTartu Erakooli ProTERA direktor Marjeta Venno, Euroopa tippkompetentsikeskuse – Soome Rakendusuuringute Keskuse VTT juht ja tehnikateaduse doktor Antti Vasara, kes on ka Euroopa Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsioonide Assotsiatsiooni president ja Soome teenindussektori tööandjate juhatuse esimees. Konverentsil astub lavale veel palju teisi häid juhte ja tippteadlasi.

26. Pärnu Juhtimiskonverentsi "Tule teadus appi!" koostööpartner on koostöövõrgustik Adapter.

www.juhtimiskonverents.ee

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004