11 aprill 2017

Tiit Valm: "Sprint" aitab teha kiireid strateegilisi otsuseid

Tiit Valm, projektijuhtimise koolitaja  Foto: Andres Haabu

Google’i idufirmade nõustajate Jake Knappi, John Zeratsky ja Braden Kowitzi raamat „Sprint“, annab juhtnöörid, kuidas mis tahes idee, arenduse või toote kondikava viie päevaga välja arendada ja läbi proovida.

Tänapäevases kiires projektipõhises maailmas on aeg edu saavutamiseks üks oluline kriteerium. Projektijuhtimise kogemus on õpetanud, et tööks vajalik aeg kaob peamiselt projekti ja tegevuste alguses. Ka mis tahes ideede elluviimisel tekib just alguses palju raskeid küsimusi ja ebakindlus toob kaasa otsuste venimise. Tahame ju olla veendunud, et investeeritav aeg ja raha oleksid mõistlikud.

Hirm vigu teha paneb keskenduma kõikvõimaliku lisateabe otsingutele, mis peaks andma tähtsate otsuste langetamiseks infot. Tegelikult on enamasti olemasoleval kogenud meeskonnal piisavalt teadmisi ja kogemust, et leida õige siht. Puudu on vaid metoodika, kuidas tõhusalt ja kiirelt vajalikud otsused langetada.

Raamat "Sprint" on väga konkreetne tegevusjuhend, mis aitab leida kiiresti üles võimalikult täpse teeotsa ning teha valiku, millises suunas edasi liikuda. Selles antud juhised on samavõrd konkreetsed kui koogi küpsetamise retsept. Ajaline plaan on viieks päevaks tunnitäpsusega paika pandud ning antud on täpsed tegevusjuhised.

Autor: Jake Knapp koos John Zeratsky ja Braden KowitzigaSIIT.

Ilmumisaasta: 2017

Lehekülgi: 288

Kirjastus: Äripäev

Vaata raamatu kohta rohkem

Sprindi tulemuslikkuse kindlustamiseks ei saa midagi retseptist kõrvale jätta või teistmoodi teha. See on tõhus viiepäevane protsess, mis annab vastuse ideede hindamisel tekkivatele tähtsatele küsimustele. Meetod sobib äristrateegiat, projekteerimist, tootearendust ja muid valdkondi puudutavate ideede läbitöötamiseks. Sprindis soovitatud väga häid juhtimisvõtteid saab kasutada ka igapäevases juhtimistegevuses.

Kui soovite teha kiireid strateegilisi otsuseid ja tunda end seejuures kindlalt, siis on „Sprint“ teile.

Vaata raamatu kohta lähemalt SIIT.Rohkem juhtimisraamatuid leiad SIIT.

Autor: Tiit Valm, projektijuhtimise koolitaja

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004