Kuidas luua ideaalne meeskond?

Foto: Pixabay

Juba 7. juunil toimub Pärnu Konverentside Juhtimislabor "Kuidas meeskonnana õnnestuda". Juhtmislabor on inspireeritud juhtimisraamatust "Belbini teejuht. Kuidas tööl edu saavutada" - loe lähemalt, mis raamat see on.

Mis on Belbini teejuht?

Belbini juhtimisteooria raamat annab suuniseid nii juhtidele õigete töötajate värbamiseks kui ka töötajaile sobiva töökoha leidmiseks. Belbini põhimõtted on maailmas laialt tunnustatud ning ka Eestis juba pikka aega kasutusel. 

Belbini teejuht leiab, et tööalase edu saavutamisel muutub üha tähtsamaks oskus inimestega  õigesti käituda. Oluline on seejuures omandada roll, mis just sulle sobib. Samas on vaja seda rolli kohandada vastavalt olukorrale ning sellele, millised rollid on meeskonnas veel esindatud. „Elus ei ole oluline mitte üksnes otsustada, kas tahate olla lammas või hunt, vaid ka millal kumbagi rolli kasutada,“ nendib raamat, mille on Meredith Belbini meeskonnatöö põhimõtteid aluseks võttes kirja pannud autorite kollektiiv.

Ideaalses meeskonnas on olemas kõiki peamisi rolle kandvad inimesed. Belbini järgi on jaotus: mõtlemisele suunatud rollid – innovaator, hindaja, asjatundja –; tegevusele suunatud rollid – kujundaja, teostaja ja viimistleja –; ning inimestele suunatud rollid – koordineerija, võimaluste otsija ja meeskonnatöötaja. Probleemid tekivad siis, kui tasakaal kaob ning tööle võetakse ainult ühte tüüpi töötajaid. Innovaatorid ja kujundajad vajavad ka neid, kes väljapakutud ideed ellu viiks. Teostajad ja viimistlejad omakorda jäävad isekeskis tihiti vanade sisseharjunud viiside külge kinni.

Väga hästi on raamatus lahti kirjutatud raskete kõneluste teema. Mõni inimene on ühtede silmis raske, kuid teistel õnnestub temaga päris hästi koos töötada, kuna neil on suurem oskus oma käitumist teiste järgi mugandada. Ometi on igas organisatsioonis inimesi, kellega on tõesti raske toime tulla ning sellised töötajad on koormaks nii klientidele kui ka kolleegidele.

Kohe alguses õige inimese õigele kohale tööle saamine on parem lahendus kui keeruliste personalikriiside lahendamine.

Raamatu on kirja pannud hulk Belbini meeskonnatööpõhimõtteid järgivaid autoreid.

Pärnu Konverentside Juhtimislabor "Kuidas meeskonnana õnnestuda"

Toimub 7. juunil Tallinnas Roseni tornis

Formaat:

Juhid ja koolitajad jagavad praktilisi nõuandeid ja teevad läbi harjutusi, mis aitavad oma meeskonda paremini toimima panna.

Belbini meeskonnakoolituste eestvedaja Mats Soomre on päeva kommentaatoriks ja aitab esinejate lugusid Belbini teooriaga seostada.

Päeva lõpus valmib igaühel tegevuskava - kuidas meeskonnana õnnestuda.

Registreeri soodushinnaga 31. maini!SIIN!

Vaata lisainfot ja registreeri

ARVUSTUSED

Rauno Miljand

Solarise Keskuse tegevjuht

Belbini meeskonnarollide raamat võtab lihtsas keeles kokku meeskonnatöö põhimõtted, annab ülevaate iga liikme eripäradest ning õpetab meid nendega arvestama. Raamatust võib leida endale väärt nõuandeid nii värskelt tööturule siseneja kui ka pikaajalise kogemusega juht. See on praktiline tööriist igaühele, kes soovib olla ise oma karjääri peremees.

Seda raamatut tasub alati hoida raamaturiiulil silma all ning teatud aja tagant uuesti üle lugeda, sest iga kord avastan midagi uut, mida saab kohe järgmisel päeval rakendada. Belbini teosel on kindel koht minu raamaturiiulil.

Kristi Pukk

Bauhof Groupi personalidirektor

Usun, et meil kõigil on tulnud ette olukordi, kus me ei mõista teise inimese käitumist. „Belbini teejuht“ on üks kõige praktilisemaid raamatuid mõistmaks meeskonnas iseenda ja teise käitumist. Belbini mudeli kasutusvõimalused on väga laiad, rakendatavad nii tööl kui ka kodus. Raamat on hindamatu väärtusega meeskondade kokkupanekul ja nende tulemuslikkuse parandamisel. Soovitan lugeda!

 

Reelika Ein

Idea Groupi personalijuht

Inglise kirjanik Aldous Huxley on kord öelnud, et universumis on üks punkt, mille parandamise vajaduses võid kindel olla – sina ise. Olen Belbini mudelit mitmesugustes tiimides kasutanud nüüdseks pea seitse aastat, ja kui otsekoheselt öelda, siis on sellest mudelist ja aruannetest kasu siis ja ainult siis, kui seda teadmist ise päriselt kasutada. Kindlasti ei piisa pelgalt sellest, et tellid aruanded ja koolituse ning jääd siis lootma, et imed juhtuvad iseenesest.

Tegemist pole vaid personalijuhtidele mõeldud tööriistaga. Just juhid võiksid Belbini aruannetest saadud infot igapäevases tiimide juhtimises teadlikumalt kasutada. Selleks on vaja mudelit tundma õppida ja see pole lihtsalt ühe koolituse teema. Nii lihtne see ongi.

Vaata raamatu "Belbini teejuht. Kuidas tööl edu saavutada" kohta lähemalt SIIT.

Vaata Belbini teejuhil põhineva Juhtimislabori "Kuidas meeskonnana õnnestuda" kohta SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004