Signe Rummo • 18 detsember 2017

Kuidas leida viie päevaga parim lahendus ja see läbi proovida

Kolm firma Google Ventures idufirmade nõustajat Jake Knapp, John Zeratsky ja Braden Kowitz on ideede läbiproovimiseks ja keeruliste küsimuste lahendamiseks välja töötanud lihtsa viiepäevase programmi. Sellega saab lähemat tutvust teha nende raamatus „Sprint“.

Sprindimeetodi geniaalsus seisneb lihtsuses. Enne kui hakata mis tahes ideesse või tootesse panustama, on tark see viie päevaga läbi proovida. Sprint annab vastused, kas idee või toode on üldse hea ning mis on selle nõrgad kohad. Leitakse ka võimalikud alternatiivid ja parim suund, kuhu edasi liikuda.

Kuidas see protsess käib? Esmaspäeval määratletakse väljakutse ja valitakse sihtmärk. Teisipäeval mõeldakse välja lahendused. Kolmapäeva hommikul vaadatakse kõik lahendused kriitiliselt üle ja otsustatakse, millised on kõige paremad, ning pärastlõunal pannakse kokku prototüübi ehitamise sammsammuline kavand. Neljapäeval luuakse realistlik prototüüp ja reedel katsetatakse see reaalse sihtrühma peal läbi.

Prototüüp annab vastused. Põhiline, mida sprint toonitab ja võimaldab, on see, et pole vaja oodata toote käikulaskmiseni, saamaks teada, kas idee on üldse hea. Neljanda päeva lõpuks ehitatakse valmis prototüüp, mis enamasti kujutab endast vaid veenvalt mõjuvat fassaadi. Näiteks veebilahenduse puhul jäetakse ära kogu programmeerimistöö, tehakse valmis vaid võtmekuvad ja traageldatakse need kokku. Keeruliste tehniliste toodete müügipotentsiaali saab katsetada näiteks reklaammaterjali abil, nii et toodet ennast üldse veel pole. „Sprindi“ autorid on oma kogemuse põhjal veendunud, et peaaegu kõigi toodete ja ideede jaoks saab nelja päevaga teha valmis realistliku prototüübi, mida on võimalik sihtrühma peal katsetada. Tihti on tulemused üllatavad.

Pisiasjad loevad. See uskumatult kiire meetod toimib tänu sellele, et on katse-eksituse meetodil kõigest üleliigsest vabastatud ja briljantseks lihvitud. Seetõttu on tähtis kõigist juhtnööridest rangelt kinni pidada. Raamatust leiab hulga näpunäiteid, kuidas jõuda esimeste päevade jooksul kõige tõhusamate lahendusteni ja mitte aruteludesse kinni jääda. Ühised arutelud ja otsustamised on kindlalt piiritletud ja tulemused seega väga tõhusad.

Seega, kui kasutada õigeid nippe, on võimalik viie päeva jooksul leida hea lahendus mis tahes küsimusele.

Sprint. Kuidas kõigest viie päevaga lahendada suuri probleeme ja proovida läbi uusi ideid

Jake Knapp koos John Zeratsky ja Braden Kowitziga

Vaata lähemalt.

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004