Investeerimisstrateegiad, mis aitavad enne pensioniiga jalad seinale visata

Marcus Hernhag, raamatu „Aktsiatega rikkaks ja vabaks“ üks autoritest, on oma kogemuse põhjal veendunud, et ka palgatööline võib mõistlikult säästes ja investeerides olulist rikkust koguda.   Foto: Foto: Morgan Ekner

Levinud arusaama kohaselt nõuab aktsiatega rikkaks saamine suurt stardikapitali. Raamat „Aktsiatega rikkaks ja vabaks“ keskendub sellele, kuidas ka palgatööline võib säästes ja investeerides lõpetada raha pärast töötamise oluliselt varem enne pensioniga.

„Aktsiatega rikkaks ja vabaks“ erineb teistest investeerimisteemalistest raamatutest mitme koha pealt. Esiteks on selle kirjutanud kaks autorit ja kummalgi on investeerimisele oma lähenemine, ehkki mõlemad on saavutanud edu just tänu aktsiatele.

Teiseks nähtub ühe autori, Arne Talvingu kogemustest, et atraktiivseid aktsiaid ei leia üksnes USA börsilt ning suurriigi indekseid ületavat tootlust on võimalik saavutada ka Rootsi aktsiatesse investeerides. Autorid seisavad selle eest, et investori teekond oleks võimalikult vaba nende endi tehtud vigadest.

Mõlemad autorid sündisid tavalistes keskklassi peredes. Juba lapseeast saati oli selge, et raha ei tule kergelt ning seda on mõistlik säästa ja kulutada vaid vajalikele asjadele. Need põhimõtted teevadki neist ühed kõige sobilikumad inimesed, andmaks edasi põhjalikke säästmisnippe ja õpetussõnu, mis aitavad hoiduda ahvatlevatest rahalõksudest.

Raamat: Aktsiatega rikkaks ja vabaks

Autor: Marcus Hernhag, Arne Talving

Lehekülgi: 272

Kirjastus: Äripäev

Loe näidislehekülgi siit.

Säästmisest samm edasi on vaba raha enda kasuks tööle panemine ehk investeerimine. Ehkki erinevalt Hernhagi dividendistrateegiast hõlmab Talvingu strateegia rohkem kasvuettevõtteid, on mõlemad autorid ühel nõul selles, et portfellid peavad olema ajale vastupidavad, sest elama peab ka siis, kui turud langevad. Samuti peab tulevane tootlus kompenseerima aktsiate otsimisele ja portfelli haldamisele kulunud aja.

Kuidas vältida kukkuvaid nuge?

Lisaks ettevõtete fundamentaalsetele näitajatele kasutab Talving oma ostude ja müükide ajastamisel üht tehnilise analüüsi indikaatorit ehk 200 päeva libisevat keskmist. Ajast, mil Talving on hakanud MA200 indikaatorit jälgima, on tema portfelli kogutootlus võrreldes varasemaga märkimisväärselt paremaid tulemusi näidanud.

Nimelt väldib Talving kukkuvaid nuge – aktsiaid, mis kauplevad alla oma viimase 200 päeva keskmise hinna. Paljud investorid näevad sarnases situatsioonis odavat ostukohta, kuid Talving käsitleb seda ohuna, esitades endale küsimusi: mis on hinna languse põhjuseks ja miks investorid seda aktsiat osta ei taha, kuigi viimased 200 päeva on sellega kaubeldud allpool keskmist väärtust?

Olgu tegu dividenditulu eelistava konservatiivsema investori või agressiivsema kasvuettevõtete otsijaga, raamatus jagub mõlemale strateegiale ohtralt ruumi. Nii nagu ka autorite endi läbi tehtud õppetundidele. Kui sa aga pole veel investeerimise või säästmisega alustanud, võib üsna kindel olla, et pärast raamatu „Aktsiatega rikkaks ja vabaks“ lugemist on sinu motivatsioonitase alustada oluliselt tõusnud.

Raamatu väljaandmist toetasid LHV ja Nasdaq Tallinn.

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004