Koolitus 2016: meeskond kui vahend millegi saavutamiseks

Foto: pixabay.com

Meeskond on vahend millegi saavutamiseks. Ent kui see vahend on katki või kui piltlikult öeldes oleks vaja Mercedest, ent olemas on vaid päevinäinud Lada, siis on raske head tulemust teha. Meeskonna arengut ja tulemuslikkust on võimalik kiirendada ja kasvatada – olenevalt meeskonnast ja olukorrast ja sihist väga erineval moel.

Koolituskonverentsi meeskonna toas laotavad Eesti parimad meeskondade koolitajad-coachid sinu ette enda oskused ja praktikad. Meeskonna toa vedajana lubab juhtide ja meeskondade coach Raimo Ülavere kahte asja: päeva jooksul saab igaüks  vähemalt 3 head mõtet, mida konkreetsele meeskonnale mõeldes ette võtta. Ja teiseks – ei hakka igav!

Riina Varts alustab päeva rääkides meile, millest pihta hakata, kui ette võtta meeskonna coaching.Meeskonna coaching on töö ühe meeskonnaga pikema aja jooksul, mida tehakse meeskonnaliikmetega koos ja igaühega eraldi. Töötatakse ühise eesmärgi saavutamise, tulemuslikkuse ja koostöö ning suhete arendamise nimel. Riina käest kuuleme, kuidas seda edukalt teha.

Indrek Maripuu teab kolme superhead metoodikat, kuidas saada meeskonnalt kätte parimad ideed. Õnneks on Indrek nii lahke, et tahab oma oma superhäid ideid ka meie kõigiga jagada. Indrek toob oma kogemuse põhjal välja kolm peamist takistust, mis ei lase meeskonnal vana probleemi lahendamiseks uusi ideid leida, ja mis veel olulisem, ka kolm tehnikat, mida saab kerge vaevaga kasutada, et oma meeskond nendest karidest mööda aidata.

Margus Alviste aitab üles leida meeskonnatöö ebaõnnestumise varjatud põhjused. Enamik juhte soovib oma kollektiivist kujundada toimivat meeskonda, kus iga meeskonnaliige rikastaks ühistegevust endapoolse unikaalse panusega. Ent isegi kehtivate teooriatega kooskõlas olevad katsed ei pruugi viia soovitud tulemuseni. Saame teada, mis on meeskonnatöö ebaõnnestumise varjatud põhjused ja kuidas nendega toime tulla?

Ingmar Elm tutvustab praktilist meeskonnatreeningut „team-building“ ning räägib meile, mis tulemusi see anda võib ja mida sellelt oodata ei tasu. Lisaks saame vastused küsimustele, miks võib juhtuda, et meeskonnatreening ei too soovitud muutust, kuhu kaob motivatsioon, miks on äris vähe meeskondi, kes suudavad luua sünergiat ja mis kõige olulisem - kuidas seda kõike muuta?

Koos Rahel Otsaga vaatame meeskonnatööle uue nurga alt – läbi mängu. Improteater on üks uusimaid teatrisuundi, milles kogu etendus luuakse laval otse publiku silme ees. Selline tehnika nõuab näitlejate poolt väga tugevat meeskonnatööd, üksteise kuulamist ja tegutsemist ühise eesmärgi nimel ning selle saavutamiseks harjutavad impronäitlejad oma oskusi erinevate mängude abil. Selles töötoas pakub Rahel  ülevaadet võimalustest, kuidas improst laenatud vahendite abil muuta ükspuha millise meeskonna omavahelist suhtlemist julgemaks, avatumaks ja kokkuvõttes ka tulemuslikumaks!

Liina Kolk on oma koolitajatöö kogemusest õppinud, et kõik mis puudutab koostööd, saab alguse kontaktist. See on päriselt nii, mitte ainult teoorias! Kui meeskonnatöö vajab turgutamist, siis on ehk aeg üle vaadata, mida saab reguleerida hea kontakti abil.

Koolitus 2016 toimub 25. novembril Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses. Loe rohkem infot ja registreeri Koolitus 2016 konverentsile SIIN

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004