Koolitus 2016: kuidas protsesse kõigile arusaadavalt korraldada

Foto: pixabay.com

Protsessid seostuvad tihti tootmisettevõtetega, kuid Koolituskonverentsil räägime igasugustest protsessidest! Ettevõtte ning seal elluviidavate projektide edukuse eelduseks on see, et protsessid kirjeldatakse täpselt ära ja sisse seatakse hästi läbimõeldud projektijuhtimise süsteem. Kuid isegi siis, kui see on tehtud, ei pruugi kõik kulgeda nii, nagu oodatakse.

Põhjuseks on see, et kirjeldatakse ära tehnoloogiad, kuidas midagi peab tegema, aga unustatakse ära, et inimesed. Üks asi on see, kuidas protsessid peavad olema, teine aga see, kuidas peab koostööd tegema. Koostöö protsessides ja projektides nõuab vastavat ettevalmistust, ühist sõnavara ja mõistetest arusaamist. Kuidas seda kõik korraldada, kuulete koolituskonverentsi projekti- ja protsessijuhtimise töötoas, mida juhib Algis Perens.

Aleksandr Miina toob meieni kulusäästliku ehk lean mõtlemise nipid, ilma et juttu oleks ainult toomisest! Kulusäästlik (lean) mõtlemine ei ole ainult tootmise jaoks ja sobib ka tootmisettevõtte kontorisse, teenindusse, kaubandusse, logistikasse, toitlustamisse, haridusse, tervishoidu, avalikku sektorisse jne. Kuidas seda kasutada igal pool? Maailma ja meie praktika ja kogemus näitavad, et asi on lihtne – võtad ja kasutad. Riskid? Riskiks on meie lemmik „mugavus“. Ja tulemus? Tulemuseks on tõhusamad protsessid.

Kaarel Mikkin on rahvusvahelise teenusedisaini ja brändingu ettevõtte Brand Manual juht. Kaarel aitab meil vaadata protsessidele ja kliendivajaduste defineerimisele läbi iseenda kui teenusedisaineri, ettevõtja ja tarbija silmade, selleks, et luua paremaid tooteid ja teenuseid.

Kristjan Otsmann viib töötoas läbi kiire rühma-coachingu, et tuvastada koolitusprojektide olulisemad ohukohad ning neist kolmele olulisemale leida osalejate kogemuse põhjal kõige paremini toimivad lahendused.

Jaak Lavin töötoast ei tasu ilma jääda, sest seal saab teada, kuidas teha ära seitsme päeva töö seitsme tunniga! Vaatame, kui palju sellest tööst, mida me teeme,  loob väärtust. Kui palju aega meil kulub tegevustele, mis väärtust ei loo, ja kas ning kuidas saame väärtust mitteloovat aega vähendada.

Ants Sild annab ülevaate digipädevuse tänasest seisust Eestis. Üks uuring ütleb, et keskmine kontoritöötaja kaotab üle 30 minutit päevas ainult kehva arvutioskuse pärast. Ülikoolid kurdavad, et 1/3- ½ gümnaasiumi lõpetajatest ei ole piisavat tekstitöötluse ja tabelarvutuse oskust ülikoolis hakkamasaamiseks. Ants Silla ettekandest saab teada, mida ja kuidas õpetatakse ja kus kitsaskohad. Kuuleme ka kõrgematest IT oskustest, mis mitte-IT erialadel vajalikud.

Tiit Valmiga leiame üles projekti- ja protsessijuhi ühised ja erinevad kompetentsid. Protsessijuhtimine ja projektijuhtimine nõuavad suures osas samu kompetentse, ometi iga protsessijuht ei saa hakkama projektijuhtimisega ja vastupidi. Milles siis asi? Just sellele küsimusele ettekanne keskendubki otsimaks vastust, mida kummagi puhul enim on vaja arendada.

Koolitus 2016 toimub 25. novembril Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses. Loe rohkem infot ja registreeri Koolitus 2016 konverentsile SIIN

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004