Konverentsid.ee  • 9 detsember 2015

Klassikalised koolitused asenduvad treeninguga

Invicta juhtiv treener Mihkel Pärjamäe  

Koolituskonverentsil 2016 leidis juhtimise töötuba modereerinud Invicta juhtiv treener Mihkel Pärjamäe, et juhtimisvaldkonnas on koolitusturul toimunud muutus.

Klassikalisi koolitusi toimub varasemast vähem ning rõhku pannakse pigem treeningutele. Nii näiteks andis juhtimise töötoas konverentsipäeva avalöögi Hollandist pärit Annemarie Steen, kes on mängulise õppimise treener, maailmanimi mänguliste juhtimismeetodite kasutamisel. Tema rõhutas, et juhid peaksid senisest rohkem „mängima“, kuna mänguline suhtumine võtab inimestes maha pingeid, nad muutuvad avatumaks, loovamaks, mis omakorda annab head hoovad firma kasumlikkuse suurendamiseks. „Mängimine ei ole lihtsalt fun, vaid majanduslikult mõttekas tegevus,“ resümeeris Steen. Majanduslikku mõttekust äriideede vallas käsitles juhtimiskonsultant Marko Rillo.

Ta rõhutas, et ettevõtte hea käekäigu tagamiseks ei piisa sellest, et arendada uusi tooteid. 80% uutest toodetest või teenustest, mis turule tuuakse, ei saavuta loodetud ärilist edu. Põhjuseks see, et ei tunta klienti ja tema vajadusi. Rillo nentis, et äriidee peab toetuma kliendikesksele lähenemisele. Selleks tuleb leida vastused kolmele küsimusele: * kes on teie kliendid ja mis on nende vajadus? * kuidas te selle vajaduse rahuldate ja mille poolest teie toode või teenus on parem kui konkurentidel? * kuidas te raha teenite?

Hille Luht-Pihelgas ja Andres Haavel võtsid vaatluse all ettevõtte struktuuri all olevad teised struktuurid. Nemad rõhutasid, et ettevõtte käekäigu määravad inimeste vahelised suhted. Juhid peavad tundma sotsiaalvõrgustikku. Olulised küsimused, mida tuleb endale esitada, on näiteks: * milliste inimeste arvamustel on rohkem kaalu, milliste omadel vähem * kes on n.ö usaldusisikud ning kes on info vahendajad * kus on info vahendamisel pudelikaelad * milliseid gruppe märkad * kuidas toimib ametlik struktuur Lisaks räägiti koolituskonverentsi juhtimise töötoas kaug- ja kontoritöö erinevustest (Rain Kirjanen), coaching’u kasutamisest juhtimises (Signe Vesso) ja ideede selekteerimisest (Karneliia Press ja Kreeta Arusaar).

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004