Marge Ugezene • 29 märts 2016

Valime taas aasta mõjukaima finantsjuhi

Eelmise aasta mõjukaimast finantsjuhiks valiti Eften Capitali finantsjuht Marilin Hein.  Foto: Jüri Vlassov

Tark juht kuulab finantsjuhti ja teeb temaga koostööd, leiavad aasta mõjukaimat finantsjuhti välja selgitava žürii liikmed. Aasta mõjukaim finantsjuht selgub juba 14. aprillil Pärnu Finantskonverentsil.

BIG4 audiitorbürood, Äripäev ja Pärnu Konverentsid valisid viiendat korda viis parimat ettevõtete finantsjuhti. Aprillis selgub Pärnu Finantskonverentsil, keda nominentidest žürii Eesti mõjukaimaks finantsjuhiks peab.

Žürii tööd juhib Äripäeva finantsdirektor Toomas Truuverk, kes võrdleb finantsjuhti jalgpallimeeskonna väravavahiga. „Kui peamine tähelepanu läheb mängijatele, kes löövad väravaid, siis väravavaht paistab silma, kui palli väravasse laseb,“ nentis ta. „Positiivseks silmapaistmiseks tuleb teha midagi erakordset. Samas on ilmselge, et ükski jalgpallitiim ei saa läbi väravavahita.”

Truuverk lisas, et finantsjuht peab tagama, et kogu firma juhttiimil oleks info äriotsuste vastuvõtmiseks. „Kui finantsjuht ei ole oma ülesannete kõrgusel, siis võivad otsused olla kehvemad, kui võiksid olla. Ja kui otsused jäävad keskmiselt kvaliteedilt nõrgaks, jätab soovida kogu firma sooritusvõime.”

Annab CV-le kaalu juurde

Žüriisse kuulub ka audiitorfirma Deloitte Eesti partner Veiko Hintsov, kelle sõnul jagub Eesti ettevõtetes väga häid finantsjuhte, aga keeruline on neid üles leida. Niisamuti on raske üles leida finantsjuhte, kes on ettevõtluskeskkonnas midagi eriti erakordset teinud. „Juba kandidaatide otsimine on omaette raske töö. Enamasti püsivad finantsjuhid varjus,“ selgitas Hintsov ja lisas, et ometi peab neid tunnustama. „Finantsjuhid on ettevõtte vereringes olulise kaaluga. On väga vähe tegevusi, mis ei läbi finantsjuhi lauda. Need on inimesed, kes taustal teevad ja aitavad teha väga palju otsuseid.“

Hintsovi hinnangul tõstab aasta mõjukaima finantsjuhi tiitli nominendiks ja võitjaks valimine ka nendesamade finantsjuhtide väärtust turul. „See on CVs äramärkimist vääriv.“

Küll aga vajaksid Hintsovi arvates peale finantsjuhtide mitmed firmade töötajad rohkem tunnustamist, näiteks nii personalijuhid, IT-juhid kui katootmisjuhid. „Alles siis, kui asjad lagunevad, märgatakse nende inimeste puudumist. Seni on nad iseenesestmõistetavad. Aga nii ei peaks olema – see on hea töö, kui midagi ei juhtu,“ ütles Hintsov.

Kahe jalaga maas

Kes on žürii valitud 5 nominenti, saad lugeda Äripäevast.

14. aprillil Pärnu Finantskonverentsil „Ajujaht ärimudelitele“ selgub Eesti mõjukaim finantsjuht. Lisaks räägitakse konverentsil, kuidas ärimudel firma kasumit suurendab ja millistest mudelitest tasub edu loota.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004