27 september 2016

Mis muutus pärast Koolitajate koolis osalemist?

Koolituse tulemuslikkust on võimalik mõõta väga paljudel erinevatel viisidel: tagasisidelehtedest, telefonikõnedest, eksamitest, intervjuudest kuni ettevõtte siseauditini välja. Donald L. Kirkpatrick on loonud mudeli koolituse tulemuslikkuse hindamisest. See mudel eeldab tagasiside kogumist neljal eri tasandil (reaktsioon, õppimine, kasutamine, mõju/tulemused). Uurisime 2013. aastal toimunud Koolitajate kooli 1. lennus osalenute tööalaseid tulemusi ja soovime neid kõigiga jagada.

Tiit Valm, Äripäeva Akadeemia partnerkoolitaja

Koolitajate koolis teadvustasin väga selgelt, et koolitust saab teha ka ilma PowerPoint'ita ja see võib olla väga mõjus. Kinnitasin koolituse ülesehituse selge struktuuri ja proovisin läbi erinevad metoodikad ning mõistan nende tulemuslikkust. Tänu Koolitajate koolile teadvustasin, kuidas koolitust läbi viies lahti lasta endast kui koolitajast ja rohkem keskenduda osalejatele. Osalejate tagasiside on olnud ikka hea, aga ise tunnen, et õnnestunud koolituse arv on veelgi kasvanud, mis on toonud juurde täiendavat tööd. Soovitan seda koolitust ka kogenud ja väga kogenud koolitajatele. On väga hea võtta korraks aeg maha ja koos kolleegidega analüüsida läbi oma igapäevatöö. Raudselt leiate uusi võimalusi. Kindlasti saaksid oma silmaringi laiendada organisatsioonide sisekoolitajad. Kõigil osalejatel soovitan jätta kõrvale kõik eelarvamused ja võtta koolituselt avatud meelega kõik, mida antakse. Koolituse läbiviijad on selle valdkonna vaieldamatud profid.

*Huvitav fakt: Tiit Valm sai Koolitajate koolist ajendi taotleda Täiskasvanute koolitaja kutset ning talle omistati 7.tase. Loe kutse taotlemise kohta SIIT.

Kira Weber, SeminarLine OÜ suhtlemiskoolitaja

Koolitajate kool osutus minu karjääri jaoks heas mõttes saatuslikuks: sain teada, kuidas anda edasi oma kogemusi, ekspertiisi ja teadmisi nii, et see muudaks inimeste elusid paremaks. Tänu Koolitajate Koolile sain vastused, kuidas toetada täiskasvanute õppimist ja kuidas luua professionaalseid koolitusprogramme.  Koolitajate Kooli viidi läbi loovalt ja praktiliselt ning koolitajad on oma ala professionaalid. Soovitan Koolitajate kooli programmi kõikidele, kes soovivad sügavamalt mõista koolituste loomise ja läbiviimise protsessi.  Koolitajate Kool on suurepärane hüppelaud, et areneda professionaalseks koolitajaks.

*Huvitav fakt: Pärast Koolitajate kooli on Kira Weber edukas suhtlemistreener pakkudes koolitusi peamiselt venekeelsele sihtgrupile. Loe Kira Weberi koolituste kohta SIIN.

Vaata Koolitajate kooli 3. lennu kohta SIIN.

Loe Donald L. Kirkpatricku koolituse hindamise tulemuslikkuse mudeli kohta SIIT.

Autor: Janell Asmann, Äripäeva Akadeemia koolitusjuht

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004