Jana Jukina • 31 oktoober 2016

Juhtkiri: Rööprähklemine pole enam moes!

Aina enam loen igapäevaselt, kuidas mitme asjaga korraga tegelemist maha laidetakse. See tundub olevat tänapäeva moodne haigus – kõik on väga hõivatud ja asjalikud, aga kas kõik kiired asjad saavad ka kvaliteetselt tehtud?

Selles ajakirjas on mitu mõtlemapanevat lugu, mis kinnitavad seda, et inimene ei ole mõeldud korraga mitut asja tegema. Ajuteadlane Jaan Aru kirjutab (lk 18), et aju pole mõeldud tegema erinevaid ülesandeid korraga. Näiteks konverentsidel olles kannatab meie meelde jätmine 30-40%, kui kasutame telefone või arvuteid. Seega tuleks mõelda, et kas tasub ikka konverentsile kirju lugema tulla?

Me ei oska enam hetkes olla, vaid tahame kõike korraga teha. Nii nagu kirjutab Guido Paomets (lk 30), siis meil ei teki stress sellepärast, et meil on vähe aega, vaid me ei oma kontrolli oma aja üle. Stressi kaotamiseks tuleb endale seada kindel siht ja valida välja tegevused, mis viivad vaid kõige olulisemate eesmärkide täitmiseni. Sa ei pea pidevalt kirjadele vastama, sa ei pea vilkuvale Skype’i aknale reageerima. Selgita kolleegidele, et kiirete asjade korral tuleb helistada või ligi astuda, või määra mingid omaenda reeglid ja selgita neid teistele. Muuda prioriteediks omaenda tegevused, mitte teiste omad.

Ja ometi päevast päeva lugedes efektiivsema ajakasutuse kohta, ei kipu loetud teadmised päris elus rakenduma. Seega kutsun üles hakkama teadmisi päriselt rakendama! Selleks, et miski saaks harjumuseks, tuleb seda harjutada. Alusta kohe. Homme ei ole see maagiline päev, kui kõik iseenesest toimima hakkab. Lugesid mõne hea nipi läbi? Kleebi see enda arvuti ekraanile ja hakka kasutama kohe. Võta kontroll oma aja üle enda kätte tagasi ja hakka oma tööd paremini tegema keskendudes vaid olulisele.

Käesolevast ajakirjast leiad mitu raamatusoovitust, juhtimisideid, kogemuslugusid jne. Loe läbi ja kui leiad enda jaoks hea mõtte, siis tee see kohe teoks (või pane paika plaan, kuidas ideed rakendama hakata), sest vanade harjumuste murdmiseks tuleb kuskilt otsast alustada!

 

Pärnu Konverentsie Juhtimise ajakirja leiad tänase (31.10.2016) Äripäeva vahelt või pdf formaadis SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004