3 juuli 2018

Projektijuht kui võitleja

Tänu tööandjale oli mul võimalik 2018. aasta jaanuarist märtsini osaleda Tiit Valmi koolitusel „Professionaalne projektijuhtimine”.

Anne Oja  Foto: Eiko Kink

Ootasin koolitust põnevusega, sest olen varem projektijuhtimist õppinud kõigi teiste tuntud projektijuhtimise koolitajate ehk Algis Perensi, Sigrid Salla ja Margus Püüa käe all. Tahtsin teada, mille poolest ehitusvaldkonna projektijuhtide koolitajana kuulsust kogunud Tiit Valmi koolitus muudest erineb. Teiseks põhjuseks Äripäeva Akadeemia koolitusel osaleda oli soov taastõendada 2012. aastal esmakordselt omandatud projektijuhi kutset. Nimelt annab Äripäeva Akadeemia koolitus Professionaalne projektijuhtimine kõik vajalikud teadmised projektijuhi kutse taotlemiseks ja kutseeksami sooritamiseks, aga ka kutse taastõendamiseks.

Tagantjärele saan öelda, et eelinfo Tiit Valmi keskendumisest isand inimesele vastas täielikult tõele. Mulle meeldis, et Tiit ei löönud oma õpilaste provokatiivsetele küsimustele vastamisel kordagi vedelaks ja tõi rohkelt näiteid sellest, kuidas ta ise on oma projektides keerulisi olukordi lahendanud ning raskete inimestega toime tulnud.

Koolituse õppematerjalid on saanud väärtuslikuks töövahendiks, mille olen mitmel korral taas ette võtnud ja kust enda projektile sobivate lahenduste leidmiseks lausa näpuga järge vedanud.

Kosutavaks veendumuseks, mille koolituselt kaasa sain, oli teadmine, et seal, kus on projekt, on süüdlane juba ette teada – see on projektijuht. Aga ärge võtke seda südamesse, kordas Tiit Valm, kes on koolitajaks olemise kõrval ise ka üks Eesti hinnatumaid projektijuhte.

Projektijuht on võitleja – ta peab seisma oma inimeste, tulemuse saavutamise ning töörahu tagamise eest. Jah, teatud juhtudel on vaja olla vedel ja näiteks kukkuda, et tõsisemaid vigastusi vältida. Projekt seisma panna. Teha lisatööd, et vigu siluda. Võtta süü enda peale, isegi kui ei ole süüdi ega tunne end süüdi. Või vabandada, ehkki ei ole midagi valesti teinud. Aga on palju ka selliseid olukordi, mis vajavad ründajatega toime tulekuks teistsuguseid võtteid, näiteks valuvõtteid ja lukkude kasutamist. Enesekehtestamist. Ründaja kõrvaldamist.

Veel paar tarkust Tiit Valmi projektijuhtimise koolituselt: parim võitlus on see võitlus, milleks valmistume kogu elu, ent mis kunagi ei toimu. Teisi inimesi ründavad need, kes tunnevad end ebakindlalt, kes on nõrgemad ja töö- ning ärikeskkonna muutuste tõttu hirmul. Selleks, et me tunneksime end ise tugevana ja meile võimalikult vähe kallale tikutaks, on vaja ennast pidevalt võitluseks ette valmistada, praktiseerida, end koolitada. Näiteks tulla Tiit Valmi projektijuhtimise meistriklassi.

Koolitus: Professionaalne projektijuhtimine

Koolitaja: Tiit Valm

Korraldaja: Äripäeva Akadeemia

Toimub: 16.-17. oktoobrini

Lisainfot saab SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004