10 september 2018
Jaga lugu:

5 põhimõtet efektiivseks projektijuhtimiseks

Tööhaldustarkvara Scoro asutaja ja juht Fred Krieger jagas BalticBest 2018 konverentsil nõu, kuidas tööd tehes vähemaga rohkemat saavutada. Tema kogemuse järgi tagavad efektiivsuse just need viis põhimõtet.

Foto: Pixabay.com  

Mikromanageeri õigeid asju

Mikromanageerimine (mis saab kohe palju ilusama kõla, kui seda näiteks “detailidele tähelepanu pööramiseks” nimetada) pole alati halb, kõik oleneb sellest, mille juhtimiseks seda kasutada. Lihtne soovitus: ära mikrojuhi inimesi, situatsioone ega projekte – kasuta seda pigem selleks, et lihvida süsteemide, kvaliteedi ja koolituste detaile.

Ole proaktiivne, mitte reaktiive

Töökorralduse seisukohast võiks digiajastut ka pideva vahelesegamise ajastuks nimetada. Kõigile neile sõnumitele kohene reageerimine annab mingiks perioodiks rahuldustunde ja loobki illusiooni, et oled justkui palju asju ära teinud, pikas perspektiivis on see aga väga petlik.

Proaktiivsus tähendab seda, et me lahendame probleeme, mitte ei kustuta “tulekahjusid”, keskendume olulisele, mitte ei tegele juhuslikult kõige kõvemat helisignaali andvate olukordade lahendamisega. Lisaks annab proaktiivsus palju parema ülevaate sellest, kus me parajasti oleme. Kui reaktiivne lähenemine annab olukorrast ainult fragmenteeritud ülevaate, siis proaktiivsus võimaldab näha suurt pilti, et saada selge ülevaade. Hea uudis on see, et proaktiivsust saab õppida ja arendada.

Usin sebimine ei tähenda produktiivsust

Rööprähklemine ei taga samal määral efektiivsust kui keskendumine ühele selgele ülesandele. Veel hullem – see võib kahjustada meie aju rohkem kui kanepi suitsetamine ja samas kiirendada läbipõlemist. Ole oma ettevõtte töökultuuri osas kriitiline – kas see õhutab või isegi eeldab multitaskingut? Sellisel juhul ei aita isegi see, kui läbipõlemise äärel kaastöötajad puhkusele saadate, sest see annab vaid ajutise leevenduse. Pigem muuda süsteemi!

Loovus ei tähenda kaoses olemist

Tavaline eksiarvamus ütleb, et loomingulised inimesed eelistavad töötada kaoses. Kes poleks seda kuulnud: “Töötan koos tõeliselt loovate inimestega, rutiini nad ei talu, see tapaks nende loovuse”. Minu kogemuse põhjal on see tegelikult vastupidi – teatud piiridel (tähtajad, rutiin ja isegi veelgi hullemad piirangud, nagu näiteks mõningane projektiplaan) on loovusele tõeliselt hea mõju.

Lihtne ei tähenda primitiivset

Igaüks tahab, et asjad oleksid lihtsad, kuid lihtne võib sageli olla ka pealiskaudne või isegi primitiivne. Eesmärk peaks olema selline lihtsus, mis muudab väga komplekssed ja arukad süsteemid kergesti mõistetavaks ja kasutatavaks.

Mõõda oma edu

Professionaalidena suudame päris hästi plaane teha, olgu selleks siis turunduse- või projektiplaan. Sageli tehakse aga see viga, et plaan unustatakse sinna projekti algusfaasi ja ei võrrelda enam tegelikult toimuvaga. Tegelikult aitab see hinnata nii tulemuslikkust kui ka parandada tulevasi planeerimisoskuseid. Protsessi tulemuslikult peab mõõtma pidevalt.

Artikkel on ilmunud teemaveebis bestmarketing.ee. Kokkuvõtte tegi Katariina Roosipuu, Qminderi turundusjuht.

Loe lisaks
4. juuni 2018Vead, mis võtavad meilt poolteist päeva
Loe lisaks
2. juuli 2018Projektijuht kui võitleja

Projektijuhtimist saab õppida ka koolitusel "Professionaalne projektijuhtimine".

Koolitaja: Tiit Valm

Korraldaja: Äripäeva Akadeemia

Toimub: 16.-17. oktoobrini

Lisainfot saab SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004liina.leiten@aripaev.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee