Raimo Ülavere • 3 jaanuar 2019

Raimo Ülavere raamatusoovitused

Oma eelmise aasta kokkuvõttes toob coach Raimo Ülavere välja 2018. aastal loetud kõige mõjusamad raamatud inimeste käitumise ja isikliku arengu kohta.

Raimo Ülavere  Foto: Andres Haabu

"Olen sel aastal (toim 2018) viinud ennast taas lugemise soonele ja lugenud või kuulanud kokku 49 raamatut. Siin on arvestuses vaid need raamatud, mida olen soetanud eelkõige enda erialast arengut silmas pidades (ehk mitte ilukirjandus). Niisiis, tempo on umbes nädal ja raamat," teeb Raimo aastast kokkuvõtte. Tema soovitused, on järgmised:

Inimese käitumisharjumuste muutusi puudutavad raamatud:

• The Motivation Myth, autoriks Jeff Haden, kes tõi selgemalt mu teadvusse seni vaid taju tasemel olnud teadmise – motivatsioon on midagi, mis tuleb mitte ENNE, vaid PÄRAST tegu.

• Atomic Habits, kirjutas James Clear – võib-olla ehk üldse parim raamat harjumuste muutmisest. (Ilmub eesti keeles 2019 või 2020)

• Hard Goals, mille kirjutas Mark Murphy, sellest, miks me peaksime endale aeg-ajalt ka raskeid eesmärke püstitama.

Raamatud sellest, miks me sellised oleme ja niimoodi käitume:

Sapiens, autoriks Yuval Noah Harari, inimkonna ajaloost kirjutatud raamatutest kindlasti parim raamat, mida olen lugenud. Välja antud ka eesti keeles (vt SIIT).

• The Courage to Be Disliked, autoriteks muuhulgas Ichiro Kishimi, Fumitake Koga. See on eriti Aasias hetkel ülipopulaarne raamat, segu filosoofiast ja Alfred Adleri psühholoogiast. Väga hea raamat. (Ilmub eesti keeles 2019 või 2020).

• 12 Rules for Life, praeguse psühholoogiamaailma rockstaari Steve Petersoni sulest. Inimlik, selge. Ja päris põhimõtteline raamat. Paljusid see mees ärritab ja paljudele ta meeldib. Külmaks ei jäta. (Ilmub eesti keeles 2019 sügisel)

Allikas: Raimo Ülavere blogi

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004