Uudised

Joostes nagu orav rattas, ei saa sa enam aru, kus sa asud

JANA TÕKMAN

24. veebruar 2019, 19:25
Krsitjan Otsmann

Koolitaja Kristjan Otsmann usub, et igas päevas tuleb võtta mitmeid hetki, et märgata oma saavutusi ja tunnustada end ka pisiasjade eest, seni, kuni need pisiasjad meid suurele eesmärgile lähemale viivad. Palusime Kristjanil rääkida, kuidas seda kõige paremini teha.

Miks tundub meile endale, et me teeme väga palju ja oleme päeva lõpuks väsinud, aga päeva lõpuks tundub, et tegemist vajav asjade kuhi ei kahane, vaid ainult kasvab?

Peamine põhjus on selles, et me ei teadvusta seda, kui mingi asi saab valmis. Rattas sees ei ole võimalik aru saada, mis tegelikult toimub. Tegeliku olukorra taipamiseks tuleb korra rattast välja tulla ning heita kõrvalpilk. Kui teadvustame pärast iga pisisaavutust, et saime asjaga kasvõi natuke valmis, siis olukord paraneb.

Kuidas ära tunda, mis on kõige olulisem asi minu päevas?

See, mille mõju pikas perspektiivis on suurim. Mõju ei pea tingimata olema materiaalne, see võib ka olla laiem mõju teistele, endale, mingile sündmustikule või lihtsalt emotsionaalne killuke, mis suurendab elusamust (kui kasutada Uku Masingu sõna). Eelmisel õhtul tuleks korraks läbi mõelda, milline on järgmise päeva kõige olulisem tulemus.

Milliseid tööriistu soovitad kasutada, et tunneksid päeva lõpus, et kõik oluline sai tõepoolest tehtud ja lahkuksid töölt rahulolevana, mitte muretsedes homse pärast?

Näiteks Sean Achori positiivset päevikut, mille puhul logid päeva lõpus lühidalt, mille eest oled tänulik, kui füüsiliselt aktiivne olid, kaua mediteerisid, milliseid juhuslikke heategusid tegid eelkõige teistele ning millise hinde viiepalliskaalal paned oma päevale. Intelligent Change’i Productivity Planneri (https://www.intelligentchange.com/products/the-productivity-planner) või Bullet Journali (www.bulletjournal.com) kasutamisest võib ka olla abi.

Juba 13. märtsil kuuled Juhtimislaboris „Kuidas saavutada vähemaga rohkem?“ pikemalt, kuidas planeerida oma päevi nii, et oleks aega tähtsate asjadega tegeleda. Kristjan Otsmann näitab nelja kaasaegset abivahendit, mille abil päevi edukalt planeerida. Samuti jagavad väärt nõuandeid koolitajad Eero Sikka, Raimo Ülavere ja meditsiiniteaduste doktor Jaanus Harro. Vaata lähemalt ja registreeri SIIN.

Toetajad:

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Privaatsustingimused

Iganädalane valik juhtimisartikleid Sinu postkastis!

Jälgi Konverentsid.ee-d sotsiaalmeedias: