Nõrgad keskastme juhid peletavad töötajaid

Kõige kindlamini peletavad töötajaid töökuulutusi surfama usalduse puudus ja ebapädevad keskastme juhid, selgub töövahendusportaali GoWorkaBit suurest tööampsude uuringust.

Kristjan Vanaselja  Foto: Raul Mee

55 protsenti Eesti töötajaist on vähemalt kaalunud lähiajal töökoha vahetamist, sealhulgas 6 protsenti otsib aktiivselt uut tööd ja 18 protsenti kavatseb lahkuda esimese soodsa võimaluse ilmudes. „Enim rahulolematust põhjustab väike palk, aga kõige veendunumalt otsivad uut tööd inimesed, kes tunnevad tööl vähest usaldust ja keskastmejuhtide ebapädevust,” rõhutas GoWorkaBiti juht ja asutaja Kristjan Vanaselja.

Mõlemad viitavad Vanaselja kinnitusel, et talupojatarkusest või n-ö loomulikust intelligentsist enam inimeste juhtimiseks ei piisa.

Vanaselja kinnitusel on Eesti tööinimesed oma oskustes lääne kolleegidele kiiresti järele jõudmas ja probleemiks on saamas Eesti juhtimiskvaliteedi mahajäämus. „Eesti disaineril, masinaoperaatoril või projekteerijal on praegu kergem rahvusvahelisel turul tööd leida kui Eesti juhil,” tõdes Vanaselja.

Aktiivselt uut tööd otsivate inimeste seas olid levinuimate rahulolematuse põhjuste seas näiteks ka halb tööõhkkond, ebapädevad tippjuhid ja töötajate halb kohtlemine praeguses töökohas. Väikest palka nimetas enim häiriva asjaoluna vaid 8 protsenti aktiivselt uut tööd otsivatest inimestest.

Kõige tõenäolisemalt vahetavad töökohta 25–34-aastased töötajad, kellest lausa kaks kolmandikku on vähemalt kaalunud lähima 12 kuu jooksul töökoha vahetamist. Kõige vähem otsivad uut tööd 65-aastased ja vanemad töötajad, neist on seda vähemalt kaalunud iga neljas töötaja.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004