Robib Saluoks korraldab põllumajanduses revolutsiooni

23aastane maailma põllumajanduses revolutsiooni korraldav Tartu noormees pärjati 2018. aastal aasta noore ettevõtja tiitliga, sama tiitli on varem saanud ka Markus Villig ja Kristel Kruustük.

Robin Saluoks  

Saluoksa idee on digitaliseerida põllumajandust ja nõnda, kolm aastat pärast ettevõtte loomist. tegutsetakse juba pea kümnes riigis. eAgronomi teeb tähelepanuväärseks asjaolu, et suurele osale põllumeestest on eAgronom esimene samm vihikupõhisest juhtimisest ettevõtte digitaalse juhtimise juurde.

Robin Saluoks esineb Pärnu Juhtimiskonverentsil ja tema lugu avab, kuidas luua tõelist väärtust sektoris, kus esmapilgul võib paista, et mingisugust innovatsiooni rakendada pole võimalik. Poleks ime, kui konverentsi lõppedes avastame ennast mõtteilt:“Teeks ise ka nii!“

Millised on kolm juhtimispõhimõtet, millest sa ise iga hinna eest juhindud?

Juhina keskendun kolmele aspektile - fookuse hoidmine, inimeste areng ja kliendi kogemus.

Fookuse hoidmine tähendab selget rollijaotust firma sees, selgelt määratletud kliendisegmenti ja selgelt piiritletud turge. Ma usun, et vabadus ja vastutus aitab targal inimesel jõuda parima tulemuseni. Samas on igal ettevõttel piiratud ressursid ja seega on fookus oluline, et raamide sees parim tulemus saavutada.

eAgronom käib rada, mida keegi varem käinud ei ole. Lisaks teeme seda kiirusel, mis on võimalik ainult detsentraliseeritud juhtimisega. Saavutame edu juhul, kui meie inimesed teevad õigeid valikuid ning seega on inimeste areng meie jaoks ärikriitiline.

Mu isa on põllumees, eAgronomi kliendid on põllumehed ja isegi enamik meie investoreid on põllumehed. Ma olen toidu tootmise ja mulla kvaliteedi parandamise fänn. Tunnen vähemalt sadat eAgronomi klienti nimepidi ja olen nende tegemistega hästi kursis. Fookuse hoidmise ja inimeste arengu lõppeesmärk ongi suurepärase kliendikogemuse pakkumine.

Milliseid Eesti juhte sa ise imetlusega vaatled, kelle juhtimisstiil ja organisatsioonikuvand on eeskujulikud?

Ants Puusta

Baltic Agro klientide loojalsus ja töötajate pühendumine põllumehe aitamisele on lihtsalt uskumatu. Imetlen väga ettevõtte kultuuri, mille Ants Puusta onoma tiimiga loonud. Samas usun, et põllumehed ostavad sisendeid liiga palju ja liiga kallilt.

Rubert Saluoks

Mu isa on loonud väga kasumliku farmi ja seda mulla kvaliteeti järk-järgult parandades. Lisaks kuulub talle minu teada ainuke farm, mille peamine mõõdik ja eesmärk on CO2 sidumine õhust mulda. See on aidanud kasumlikkust kasvatada ja loodan, et tulevikus on selliseid farme palju.

Taxify vennad

Mulle tundub, et need mehed teavad, mida teevad, ja teevad, mida tahavad. Kui tahavad, siis järgivad valdkonna standardeid - näiteks skuutrite turule sisenemine - ja kui ei taha, siis ei järgi - näiteks Eestisse registreeritud start-up'iga suurte investeeringute kaasamine.

Loe lisaksLoe lisaks

Pärnu Juhtimiskonverents "Muutu või sure"

- Robin Saluoks esineb Eesti pikima ajalooga konverentsil 16.mail.

- Laval on veel Tallinki juht Paavo Nõgene, Eesti Panga presidendina ametiaega lõpetav Ardo Hansson, 32.keskkooli direktor Maarja Merigan, humorist, kirjanik ja pererestoraniomanik Vladislav Koržets, karastunud ettevõtja Indrek Rahumaa ja paljud teised.

- Konverentsile on oodata 600 tippjuhti, äriliidrit, võtmetöötajat ja turundajat, kes saavad kokku, et arutada disainmõtlemise mõju ja metoodikaid.

- Pärnu Juhtimiskonverentsi peatoetaja on Luminor.

- Vaata kogu programmi ja osalejaid aadressilt www.juhtimiskonverents.ee.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004