Üksluiseks muutuv elu on tühine

Aprilli keskpaigast on endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus etenduskunstide keskuse Vaba Lava uus juht. Evestuse sõnul on üksluiseks muutuv elu tühine elu.

Steven-Hristo Evestus  Foto: Andres Haabu

"Elus peab kasutama aega ja valikuvõimalusi ning selle eelduseks on vabadus. Just vabaduseks olengi ma mõnda aega valmistunud ning seda ma igatsetud inspiratsiooniallikana nautida kavatsengi,“ on ta öelnud pärast prokuratuurist lahkumist. Armastatud teatrikriitik ja karjääripöörde läbi teinud tippjuht räägib juba järgmisel nädalal toimuval Pärnu Juhtimiskonverentsil oma loo ja sellestki, miks me kõik võiks mõelda elus muutuste tegemisele ambitsioonikamalt.

Mis on sinu enda juhtimispõhimõtted, millest sa ise mitte mingil tingimusel ei tagane?

Juhi olulisim väljakutse on usaldusväärse, professionaalse ja avatud meeskonna loomine ja hoidmine. Meeskondade lagunemine, liikmete väljumine ning ühiste eesmärkide kadumine saavad sageli alguse juhi eemaldumisest meeskonnast ning ühistest väärtustest kõrvalekaldumisest. Sel põhjusel ei pea juht ainult märkama ja mõistma, vaid tajuma ja lahendama.

Milliseid Eesti juhte sa ise imetlusega vaatad, kelle juhtimisstiil ja organisatsioonikuvand on eeskujulikud? Ehk tood nad nimeliselt välja?

Olen hiljuti väljunud õiguskaitsesüsteemist ning olen pidanud viimase aasta jooksul väärtusi palju ümber hindama ning ennast selle keskel üha uuesti positsioneerima. Samas on see aidanud parimal võimalikul viisil selgusele jõuda hea juhi isikuomadustes nii enda kui kollektiivi seisukohalt. Võin teha kogetu ja analüüsitu pinnalt täna järelduse, et mind kõnetab enim, kui juhis on ühendatud tugeva liidri ja eksperdi omadused. Head näited on endine Riigikohtu esimees Priit Pikamäe, endine riigi peaprokurör Norman Aas ja Justiitsministeeriumi asekantsler Kristel Siitam-Nyiri.

Loe lisaks
Loe lisaksLoe lisaks

Pärnu Juhtimiskonverents "Muutu või sure"

- Steven-Hristo Evestus esineb Eesti pikima ajalooga konverentsil 16.mail.

- Laval on veel Tallinki juht Paavo Nõgene, Eesti Panga presidendina ametiaega lõpetav Ardo Hansson, 2018. aasta noor ettevõtja ja toidu tootmist digitaliseeriva eAgronomi asutaja Robin Saluoks, ehitusettevõtja ja soolopurjetaja Uku Randmaa, karastunud ettevõtja Indrek Rahumaa ja paljud teised.

- Konverentsile on oodata 500 tippjuhti, äriliidrit, võtmetöötajat ja turundajat, kes saavad kokku, et arutada disainmõtlemise mõju ja metoodikaid.

- Pärnu Juhtimiskonverentsi peatoetaja on Luminor.

- Vaata kogu programmi ja osalejaid aadressilt www.juhtimiskonverents.ee.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: 569 549 79