Eesti parimad juhid on alandlikud õppijad ja inimeste inimesed

Ehkki konkursi "Parim juht 2019" kolm finalisti – Jaanus Vihand, Aku Sorainen ja Risto Mäeots – tüürivad erineva iseloomu, suuruse ning haardega ettevõtet, on kolmikul väga suur ühisosa.

Konkursi "Parim juht 2019" finalistid Jaanus Vihand (Coop Eesti), Aku Sorainen (advokaadibüroo Sorainen) ja Risto Mäeots (Magnetic MRO).  

Neist üks on alandlikkus ja tänulikkus. Ehkki konkurss tõstab esile ning tunnustab juhte ja juhtimist, ei haara ükski kolmest finalistist au ja medalit endale. Keegi ei ütle, et see tunnustus on talle. Juht ei tee karjääri või saavuta tulemust teiste inimesteta. Teda on märganud ja aidanud kolleegid, omanikud või nõukogu.

Õppimine ja arenemine on teine ühine nimetaja. „Ühel päeval, kui lähen õhtul magama ja tunnen, et ma pole päeva jooksul midagi uut õppinud, siis tõenäoliselt hakkan surema või olen juba surnud. Õppimine on hästi oluline,“ selgitas Coop Eesti juht Jaanus Vihand.

Ka juhtimise mõtestamisel on parimad ühel lainel. „Juhtimise eesmärk on saada endaga koos töötama õiged inimesed ja leida õiged kliendid, kellele teha seda tööd ja siis pingutada maksimaalselt, et hoida need inimesed ja kliendid lähedal,“ selgitas Sorainen

„Kui alustad vale inimesega, siis see hakkab tõmbama ligi valesid inimesi ja on suur tõenäosus, et tekivad suured probleemid,“ selgitas ta. „Olen kahjuks näinud palju kliente, kes on läinud sedapidi (kiirustades) oma strateegiat ellu viima ja paraku see on selline koht, kus on suured võimalused minna nii-öelda metsa.“

Parim juht 2019 selgub täna Pärnu juhtimiskonverentsil. Konkursi žüriisse kuuluvad majandusajakirjanikud, ettevõtjad ja personalijuhid ning eelmise aasta konkursi võitja.

Žürii hindas valikul lisaks juhitava ettevõtte või organisatsiooni pikaajalisi häid tulemusi, juhi eetilisust ja vastutustundlikkust ning tema panust Eestile.

Eelmisel aastal pälvis tunnustuse Circle K juht Kai Realo.

Konkursi korraldavad Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Postimees ja Äripäev, Pärnu Konverentsid ning Luminor.

Pikemalt loe Äripäevast.

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: 569 549 79