Maria Pihlak • 7 august 2020

Klaas-Jan Reincke: "Töö võib olla elamus!"

Olles üle kahekümne aasta pidevalt erinevate ettevõtete muudatusprotsesside keskmes, on koolitaja Klaas-Jan Reincke tänaseks jõudnud selgusele, et ükski imevahend või seni leiutatud mudel ei taga paremat õnnestumist kui organisatsiooni võime inimesi kaasata.

Klaas-Jan Reincke  

Põhjalikku süvenemist ja eraldi tähelepanu väärivad mitmed küsimused: mis tingimustel tahavad inimesed muudatustele kaasa aidata? Miks ja millal näevad inimesed seda kui lisakoormust ja millisel juhul pigem kui põnevat väljakutset? See kõik sõltub juhtimistuuma võimekusest inimesi haarata ja nende hoiakuid läbi selle kujundada.

Aina enam kasutatakse ingliskeelset terminit engagement, mis suures plaanis viitab, kuivõrd seotuna inimene ennast ettevõtte, idee või mõne väärtusega tunneb ning millisel määral ta sellega suhestub. Kui inimene tunneb sisemist või isiklikku seotust, on ta kindlasti palju vastuvõtlikum, avatum ja õnnelikum oma igapäevaülesannete täitmisel. Ettevõtja või juhi seisukohalt on täiesti selge, et kui engagement’i tase tõuseb, paraneb ka tootlikkus.

Klaas Jan Reincke on alates 1994. aastast on ta tegelenud organisatsioonide ja nende juhtimisprotsesside lahkamisega ja pühendanud väga suure osa oma elust just inimeste tulemuslikkuse analüüsimisele..

Hollandi päritolu Reincke veetis 15 aastat Eestis, kus juhtis ettevõtet CPD Arenduskeskus. Just tema juhtimisel jõuti aastal 2012 Eesti kõige töötajasõbralikuma organisatsiooni tiitlini. Oma sõnutsi tulenes tunnustus paljuski sellest, et ta tegeles fokusseeritult uurimisega, kuidas inimesed oma tööd kogevad, ning sellest tulenevalt õppis töökeskkonda ja -voogu kohandama.

Ta on teinud palju koostööd Tartu Ülikooli psühholoogide ja teadlastega, et arendada aina uusi meetodeid, kuidas tööd paremaks kogemuseks muuta. Märkimist väärib asjaolu, et tema 2014. aastal asutatud töödisaini labor VIVIC oli luues ainus teaduspõhine ettevõte, kasutades segu disaini ja psühholoogia viimasest sõnast.

Tulekul

Koolitus: Äripäeva juhtimiskool - Töödisain

Koolitaja: Klaas-Jan Reincke

Korraldaja: Äripäeva Akadeemia

Lisainfot saad SIIT

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004