Jana Jukina • 22 august 2016

5 viga, mida juht vältima peaks

Keskmisest paremad juhid on teadlikud tegevustest, mida tasuks vältida, et püsida kõrgel tasemel edasi, kirjutab Business Insider. Siin on 5 viga, mis on kindel viis rikkuda suhted oma alluvatega.

Surud alla oma alluvate tugevused

Sa ei märka oma meeskonnaliikmete unikaalseid tugevusi ja andeid, mis ulatuvad ametijuhendist väljapoole. Inimestele meeldib kasutada oma andeid – parimad juhid selgitavad välja, mis nende alluvate tugevused on, ja toovad neis välja parima.

Kuhjad informatsiooni enda kätte

Juhid kuhjavad enda kätte ja hoiavad informatsiooni kinni selleks, et näidata oma võimu ja kontrolli. Liigne kontroll on aga üks kindlaim viis, millega tappa usaldust. Hea juht peaks jagama informatsiooni oma meeskonnaga.

Tegeled mikrojuhtimisega

Mikrojuhtimise puhul on taaskord põhjuseks võimu ja kontrollimise vajadus. Kuidas mikrojuhtimist vältida?

- Pööra tähelepanu värbamisprotsessile – kas küsid ikka õigeid küsimusi, et hinnata töötaja sobivust?

- Kas meeskond on piisavalt hästi koolitatud? Kas meeskonna arendamine on pidev protsess?

- Kas kuulad meeskonna tagasisidet (ja ka arvestad sellega) ja parandad ennast juhina? Kui võtad tööle säravaid inimesi, kes jagavad su ettevõtte väärtusi, siis jaga nendega võimu ja aita neil õnnestuda, nii võidad nende usalduse ja ehitad tugeva meeskonna.

Sulle jääb viimane sõna

Kui juht ei räägi oma visioonist ja ei kuula alluvate kollektiivseid mõtteid visiooni elluviimise kohta, siis suure tõenäosusega ei hooli ning ei väärtusta ta meeskonnaliikmeid. Sellised meeskonnaliikmed muutuvad passiivseks ja nende teotahe langeb.

Muudad end kättesaamatuks

Paljud koosolekud on vajalikud ja tähtsad, see on selge. Kuid kui juht veedab oma töötajatega liiga vähe silmast silma aega, siis ta saadab signaale, et ta ei hooli oma töötajatest. Näita oma alluvatele, et sinu prioriteedid on paigas, leia aega nendega kohtumisteks, näiteks broneeri kalendris konkreetne kellaaeg, kui töötajad saavad läbi astuda, et esitada küsimusi, rääkida muredest jne.

 

Allikas: Business Insider

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004