Juhtkiri: koos oleme tugevamad!

Foto: pixabay.com

Põhjendusi koostöö tegemiseks ei pea kaugelt otsima. Need peaksid olema ilmselged. Ometi kipume me eestlastele omase loomu poolest tihti individualistlikud olema ja omaette nokitsema.

Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand visualiseeris koostöö jõudu Pärnu Juhtimiskonverentsil väga mõjusalt. Ta ulatas lavale astudes programmijuht Toomas Tamsarile ühe vibunoole ja palus selle pooleks murda. Nool murdus suurema vaevata.

Seejärel ulatas ta aga sama palvega terve kimbu nooli. Ükskõik, kui palju Toomas ka ei pingutanud, nooled ei murdunud enam. See oli ilmselge ja lihtne näide sellest, kuidas koostöö meid aitab.

Jah, üksik vibunool võib teatud tingimustes olla kiirem ja paindlikum, kuid see on vaid lühiajaliselt ja heades tingimustes. Niipea, kui peame võitlema mingi tugevama jõuga, ei aita ka paindlikkus meid enam.

Märka võimalusi

Minu jaoks jäi Pärnu Juhtimiskonverentsilt kõige rohkem kõlama mõte, et kõige olulisem on olla koostööle avatud ja märgata võimalusi. Jah, ka konkurents aitab meid edasi ja paneb pürgima suurema efektiivsuse poole – leidma üles kitsaskohad, vähendama raiskamisi jne. Kuid õigel ajal tuleb ära tabada, millal on aeg konkurendiga või kolleegiga ühineda ja koos kasu saama hakata. Üksi on raske märgata kõiki võimalusi ja ka ohte, mis sind ümbritsevad.

Kahjuks on olukord selline, et paljudes organisatsioonides ei puudu koostöö mitte ainult teiste sama valdkonna tegijatega, vaid ka organisatsioonisiseselt võideldakse ja konkureeritakse. Lahendus sellele probleemile algab mõtteviisist, mis omakorda algab sageli juhtkonnast. Tasub endalt küsida, kas minu organisatsiooni eesmärgid panevad meid pingutama organisatsiooni kui terviku edu nimel või rabeleb iga- üks oma väikese tüki eest. Kui vastus ei ole koostöö, siis tuleb lihtsalt maha istuda ja tegevusplaan paika panna.

Märgakem häid koostöövõimalusi. Ei tasu jonnakusest ja soovist oma asju ise ajada headest võimalustest ilma jääda!

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakirja mainumbri leiad 29.05 Äripäeva vahelt või PDF kujul SIIN.

29.05 Äripäeva vahelt leiad maikuu Juhtimise ajakirja.

PDF formaadis saad ajakirja lugeda SIIN.

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004